Netefe

چسب سنگ آنتیک

 در چسب سنگ

چسب سنگ آنتیک

چسب سنگ آنتیک ، در شرکت نگین تجارت فردوس با استفاده از انواع اپوکسی مخصوص سنگ و محصولات مگاپوکسی بهترین نما ها و پروژه ها را ساخته و تحویل صاحبان پروژه می دهد. شرکت نگین تجارت از بهترین شرکت ها در زمینه مصالح ساختمانی و مگاپوکسی و اپوکسی در ایران می باشد. و تا به امروز بهترین ها بر جای گذاشته است.

آنتیک در لغت به معنای با ارزش، قیمتی یا قدیمی می باشد. و به طور کلی سنگ آنتیک به معنای سنگ قیمتی است. اما ریشه‌ ی اصلی اسم این سنگ از این جا نیست. با گسترش صنعت ساختمان سازی نیاز به محصولی جدید در صنعت سنگ حس می شد.

گسترش صنعت ساختمان سازی با گسترش تنوع سلیقه ها و نوع های مختلف دکوراسیون همراه بود. و بسیاری دیگر سنگ های جلا داده نشده و خشن را نمی پسندیدند. همین موضوع باعث شد تا سنگ های جدید وارد بازار شوند که به سنگ های آنتیک معروف شدند.

انواع سنگ های آنتیک

به دو نوع سنگ آنتیک مصنوعی و سنگ آنتیک طبیعی تقسیم می شوند. سنگ آنتیک مصنوعی از ماده‌ای شیمیایی به نام سمنت پلاست یا پلاست سیمان تولید می شود. این نوع سنگ کمبودهای سنگ طبیعی از نظر تنوع رنگ و جنس و اندازه را برطرف کرده و به همین دلیل خیلی زود به پرطرفدارترین های سنگ های بازار مبدل شد.

سنگ های آنتیک طبیعی هم سنگهایی از جنس تراورتن، مرمریت، گرانیت، مرمر یا شبه گرانیت هستند. که به صورت طبیعی از دل زمین خارج شده‌اند و پس از انجام عملیات هایی بر روی آن ها نظیر تراشکاری و غیر وارد بازار شده‌اند.

تنوع رنگی و جنس این محصولات محدود است. چرا که در طبیعت مقدار بسیار محدودی از این چسب سنگ آنتیک یافت می شود. و طبیعتا این تعداد محدود تمامی رنگ های موجود را پوشش نمی دهد. سنگ های آنتیک طبیعی از نظر شکل و نحوه‌ی تولید نیز به انواع سنگ های گیوتین، سنگ های پازلی، سنگ های روی تور و سنگ های لب چکشی تقسیم می شوند.

انتخاب چسب سنگ نیز تحت تأثیر قرار دادن کاشی کاری در داخل یا خارج قرار می گیرد. به خصوص کاشی کاری های خارجی نیاز به توجه دارد؛ زیرا شرایط کاربرد، دما و رطوبت ممکن است متفاوت باشد. شرایط نباید خیلی گرم و نه خیلی سرد باشد و درصد رطوبت باید در محدوده داده شده باشد.

 چسباندن سنگ های آنتیک

با گسترش روزافزون مصرف سنگ های آنتیک در صنعت ساخت و ساز، نیاز به چسب های مناسب برای این عملیات نیز حس می شد. طبعا ما برای این که بتوانیم یک سنگ را به درستی در جای مشخص خود بچسبانیم.

به چسبی احتیاج داریم که دارای قدرت اتصال بالا، چگالی کم و دوام بالا باشد. این ها ویژگی های کلی ای است که ما به دنبالش هستیم. حال در دنیای تولید چسب سنگ آنتیک انواع بسیار مختلفی از چسب بتن وجود دارد که بایستی با بررسی ویژگی های مختلف آن ها بهترین انتخاب را داشته باشیم.

نصب سنگ

در ساختمان ها امری رایج و متداول است. برای این که بتوانیم فرایند نصب سنگ نما در ساختمان را به درستی طی کنیم. ابتدا باید انواع سنگ های ساختمانی را به خوبی بشناسیم و بدانیم کدام یک از این سنگ ها برای کدام فضای ساختمان مناسب می باشند. البته نوع و روش نصب سنگ در ساختمان نیز مهم است. روش های نصب سنگ در داخل و خارج ساختمان به طور کلی دو نوع می باشند. این دو نوع عبارتند از روش نصب خشک و روش نصب دوغابی.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

GET IN TOUCH

از ما مشاوره بگیرید

چسب سنگ اسلبچسب سنگ ضد آب