Netefe

نصب سنگ نما

 در سنگ, نصب

نصب سنگ نما

نصب سنگ نما ، امروزه تنوع زیادی از مواد مدرن نمای ساختمان وجود دارد که به شما امکان می دهد خانه ای چشمگیر و جذاب احداث کنید. این مقاله به شما نشان می دهد که کدام مواد محبوبیت گسترده ای در بین صاحبان املاک و مستغلات حومه شهر دارند.

سنگ کالای گران بهایی است که به ساختمان اعتبار و ارزش افزوده قابل توجهی می بخشد. باتوجه به طیف گسترده ای که سنگ ها دارند؛ می توان از آن ها در هر قسمت از ساختمان، از نما گرفته تا روشویه ، آبنماهای تزیینی و… استفاده کرد و به ساختمان جان تازه ای بخشید.

از ویژگی های اصلی اپوکسی می توان به استحکام فیزیکی و مکانیکی بسیار خوب ، مقاومت بالا در برابر تغییرات حرارتی ( انجماد و ذوب ) و سرعت بالا  اشاره کرد. این دسته از چسب ها را می توان به گونه ای تولید کرد که زمان عمل آوری متفاوتی داشته باشند. تا به این ترتیب بتوان از آن ها در کاربردهای مختلفی استفاده نمود. این چسب ها تحمل دمای بسیار زیاد را دارند و از قیمت بیشتری در مقایسه با نوع پلی استری برخوردارند.

یکی از مزایای چسب سنگ و یا چسب سرامیک دیوار و چسب سرامیک کف مقاومت آن در برابر عوامل مخرب و تغییرات آب و هوا مانند سرما و گرما و نفوذ آب بوده و پس از خشک شدن مقاومت خود را در دمای بین صفر تا مثبت شصت درجه سانتی‌ گراد حفظ خواهد کرد. این چسب علاوه بر مقاومت در برابر عوامل محیطی پس از خشک شدن در مقابل انواع حلال‌ های شیمیایی مانند اسید ها، گازوئیل، نفت، گاز و روغن‌ ها نیز مقاومت بسیار بالایی دارد.

چسب سنگ مصنوعی

مواد روکش نمای دیوار خارجی ساختمان ها

نوع مناسب سایدینگ در فضای باز – پنل های جلو بر ارزش خانه شما تأثیر می گذارد. هر نوع مواد روکش به زیرگروه تقسیم می شوند، از جمله وینیل، پلاستیک، سیمان، چوب و موارد دیگر. اولین و مهم ترین عاملی که باید در نظر گرفت، نوع نمای سایدینگ در فضای باز است.

نوع سنگی که انتخاب می کنید گزینه های طراحی اضافی موجود را نیز تعریف می کند. اگر به طراحی نمای خانه احتیاج دارید که از دیگر نما ها برجسته باشد، ممکن است تابلوهای سنگ بیرونی نما برای این امر ایده آل باشد.

نمای سنگی

یکی از جالب ترین روش های اتمام نما استفاده از سنگ طبیعی یا مصنوعی است. این ساختمان منظره ای شگفت آور زیبا به دست می آورد و این همراه با مقاومت در برابر سرما از مواد، مقاومت و دوام شگفت انگیز آن است. اما شایان ذکر است که این روش به هیچ وجه ارزان نیست.

اتمام نماهای خانه های خصوصی دو هدف دارد. در مرحله اول، این ویژگی های عایق حرارتی است که می خواهید در رابطه با زمستان آینده و هوای سرد به دست آورید. ثانیا فرصتی است تا زیبایی ظاهری اصیل به ساختمان داده شود.

مراحل نصب سنگ نما

نصب سنگ نما یک فرآیند پیچیده و زمان‌بر است که برای اجرای آن نیاز به تخصص و تجربه دارد. این فرآیند شامل مراحل زیر است:

  • بررسی ساختار دیوارها و آماده سازی سطح: قبل از نصب سنگ نما، باید ساختار دیوارها بررسی شود تا از مقاومت کافی برای نصب سنگ اطمینان حاصل شود. همچنین سطح دیوار باید برای نصب سنگ آماده شود، این شامل پاکسازی سطح، خشک کردن و صاف کردن سطح است.
  • نصب شبکه و سیستم نگهداری: شبکه و سیستم نگهداری برای نصب سنگ نما بسیار مهم است. شبکه باید بر روی سطح دیوار نصب شود و به دیوار متصل شود تا سنگ‌ها به خوبی نصب شوند و پایداری لازم را داشته باشند. سیستم نگهداری شامل نصب مهره‌ها و پیچ‌ها برای نگهداری سنگ‌ها است.
  • نصب سنگ‌ها: پس از نصب شبکه و سیستم نگهداری، سنگ‌ها می‌توانند نصب شوند. این شامل تراز کردن سنگ‌ها، نصب سنگ‌ها با استفاده از چسب، پر کردن فضاهای بین سنگ‌ها با چسب و نصب پروفیل‌ها است.
  • پایان کار: پس از نصب سنگ‌ها، باید سطح سنگ‌ها صاف شود و برای جلوگیری از نفوذ آب، سطح سنگ‌ها با ماده ضدآب پوشش داده شود.

در شرکت نگین تجارت فردوس با استفاده از انواع اپوکسی مخصوص سنگ و محصولات مگاپوکسی بهترین نما ها و پروژه ها را ساخته و تحویل صاحبان پروژه می دهد. شرکت نگین تجارت از بهترین شرکت ها در زمینه مصالح ساختمانی و مگاپوکسی و اپوکسی در ایران می باشد. و تا به امروز بهترین پروژه ها را بر جای گذاشته است. برای اجرای پروژه های خود با نگین تجارت در تماس باشید.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

GET IN TOUCH

از ما مشاوره بگیرید

نصب سنگنصب سرامیک