Netefe

چسب سنگ اپوکسی

 در چسب سنگ

چسب سنگ اپوکسی

چسب سنگ اپوکسی در شرکت نگین تجارت فردوس با استفاده از انواع اپوکسی مخصوص سنگ و محصولات مگاپوکسی بهترین نما ها و پروژه ها را ساخته و به صاحبان پروژه تحویل می دهد. شرکت نگین تجارت از بهترین شرکت ها در زمینه مصالح ساختمانی و مگاپوکسی و اپوکسی در ایران می باشد، و تا به امروز بهترین ها بر جای گذاشته است.

چسب سنگ یک نوع چسب قوی است که برای چسباندن سنگ به هم، سنگ به بتن و یا سایر موارد مشابه استفاده می شود. این نوع چسب از مواد شیمیایی تشکیل شده است که می تواند به سطوح سخت و نامنظم سنگ چسبیده و پایداری را فراهم کند.

برخی از اجزای شیمیایی که معمولاً در ترکیب چسب سنگ استفاده می شوند، شامل پلیمرهای اپوکسی، رزین ها، سیمان و مواد شیمیایی دیگر هستند. این مواد به عنوان عامل چسبندگی در میان سطوح سنگ قرار می گیرند و به دلیل خصوصیات چسبندگی و پایداری خود، سنگ ها را به هم چسبانده و نگه داشته و مانع جدایی آن ها می شوند.

چسب سنگ به دلیل استفاده ی گسترده ی آن در صنعت ساختمان و نمای ساختمان، مقاومت بالا، ثبات حرارتی و مقاومت به شرایط محیطی مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از محصولات بسیار پر کاربرد در ساخت و ساز، چسب سنگ است. چسب سنگ اپوکسی کمی گران است ولی در صنعت ساختمان سازی بسیار پر کاربرد می باشد. شما می توانید از این ماده برای چسباندن هر مدل سنگ در ابعاد بزرگ استفاده نمایید.

این ماده بسیار کاربردی است و معمولا به صورت 3 جزئی تولید می شوند، و باید بدانید که با این ماده می توانید به راحتی هر نوع سنگی را بچسبانید، و از عملکرد خوب باشید.

مشخصات فنی چسب سنگ اپوکسی

  • 3 جزئی است
  • پودر+ رزین+ هاردنر
  • ضد آب است
  • نیروی کششی 1 نیوتن

یکی از انواع چسب سنگ های موجود در بازار، چسب سنگ های پودری می باشند. چسب سنگ های پودری از ترکیب مواد سیمانی و برخی مواد پلیمری تهیه و تولید می شوند. این نوع از چسب سنگ برای نصب انواع سنگ ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت. همچنین چسب سنگ پودری را می توان؛ هم برای سنگ کاری در داخل ساختمان و هم برای سنگ کاری در خارج از ساختمان به کار برد.

مهم ترین تفاوت بین انواع سنگ در انتخاب چسبهای سنگ، تخلخل آن است.

کاشی های سنگ طبیعی متخلخل مانند سنگ آهک و ماسه سنگ نیاز به چسبی دارند که جذب منافذ کاشی نشود. کاشی های غیر متخلخل مانند سنگ مرمر و گرانیت را می توان با طیف گسترده تری از انواع چسبهای سنگ پیوند داد.

مزیت چسب سنگ اپوکسی

  • برای نصب هر نوع سنگ کارایی دارد
  • برای محیط بیرونی قابل استفاده است
  • برای نصب سنگ به روی کاشی و سمان و فلز مناسب است
  • محدودیت استفاده ندارد
  • به صرفه است

معمولا چسب سنگ را به صورت لقمه ای استفاده می کنند و این باعث به صرفه بودن آن می باشد. چسب سنگ هایی که بر پایه ی رزین های اپوکسی ساخته و تهیه می شوند، مقاومت و استحکام بیشتر و بالاتری نسبت به چسب سنگ هایی که بر پایه ی پلی استر ساخته و تهیه می شوند دارند.

چسب سنگ هایی که بر پایه ی رزین های اپوکسی تولید می شوند به دلیل مقاومت و استحکام بسیار بالایی که دارند برای نصب و چسباندن سنگ هایی با ابعاد و اندازه های بزرگ مثل چسب سنگ اسلب مورد استفاده قرار می گیرند.

یکی از مهم ترین ویژگی های چسب سنگ که بهره وری و کیفیت آن را افزایش می دهد، مقاومت و استحکام این محصول در برابر عوامل مخرب مانند ناپایداری های جوی و تغییرات محیطی، نفوذ و رخنه ی آب، سرمای شدید و گرمای زیاد است.این محصول پس از استفاده و خشک شدن قادر به حفظ مقاوت خود در دمای بین صفر تا مثبت شصت در جه ی سانتی گراد است.

 

برای پروژه های خود با ما شرکت نگین تجارت فردوس نماینده محصولات مگاپوکسی در تماس باشید.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

GET IN TOUCH

از ما مشاوره بگیرید

چسب سنگچسب سنگ اسلب