Netefe

چسب مقاوم سازی

 در چسب

چسب مقاوم سازی

چسب مقاوم سازی ، در گذشته بیشتر از چسب های گیاهی و حیوانی استفاده می کردند. برای تهیه ی چسب های حیوانی از ماده ای به نام کلاژن استفاده می کردند. این ماده را از اعضای مختلف بدن حیوان به ویژه از پی و چربی، استخوان و رگ های بدن حیوان به دست می آوردند. برای تولید چسب های گیاهی نیز از مواد مختلفی مثل نشاسته، که این ماده را از مواد گیاهی مختلفی نظیر سیب زمینی، برنج و غیره به دست می آوردند استفاده می کردند.

استفاده از چسب های حیوانی و گیاهی به تدریج از اوایل قرن بیستم کاهش پیدا کرد. بنابراین با کاهش استفاده از چسب های حیوانی و گیاهی، چسب های صنعتی مثل چسب مقاوم سازی و چسب آب بندی جایگزین آنها شدند. برای ساخت چسب های صنعتی از پلیمر استفاده می کنند.

پلیمرها از واکنش های متعددی به وجود می آیند. در واقع پلیمر های مورد استفاده در این چسب سرامیک ها موجب چسبندگی می شوند. از جمله پلیمرهایی که در چسب های متعددی از آنها استفاده می کنند می توان به پلی اورتان ها، پلی استرها، پلی سولفیدها، پلی آمیدها و اپوکسی اشاره نمود. استفاده از اپوکسی ها به عنوان پلیمر در چسب های تولید شده رواج بیشتری دارد.

برای استفاده از هر نوع چسبی، چه آن چسب طبیعی و ارگانیک باشد و چه صنعتی باشد. می بایست یک سری نکات را رعایت کرد و انجام داد تا نتیجه ی مطلوب حاصل شود. نکته ی مهم در ارتباط با استفاده از انواع چسب ها مانند چسب سنگ مطالعه ی راهنمای موجود در جعبه ی چسب می باشد.

نکته

اولین نکته این است که شما توجه داشته باشید چسب مناسب با فعالیتی که در نظر دارید را انتخاب و خریداری نمایید. توجه به این نکته به این دلیل ضروری و مهم است که شما اگر قصد دارید از چسبی برای اتصال مواردی نظیر ظروف و امثال آن استفاده کنید می بایست چسبی را خریداری کنید که حاوی مواد سمی و مضر نباشد.

استفاده از چسب  هایی که حاوی مواد سمی و خطرناک می باشند می بایست با احتیاط انجام گیرد. به طور مثال بهتر است از دستکش استفاده کنید و در صورتی که بخارات چسب سمی و مضر می باشند حتما از ماسک مناسب نیز استفاده کنید. استفاده از وسایل گفته شده نظیر ماسک و دستکش عمدتا حین استفاده از چسب های صنعتی ضرورت پیدا می کند.

در شرکت نگین تجارت فردوس با استفاده از انواع اپوکسی مخصوص سنگ و محصولات مگاپوکسی بهترین نما ها و پروژه ها را ساخته و تحویل صاحبان پروژه می دهد. شرکت نگین تجارت از بهترین شرکت ها در زمینه مصالح ساختمانی و مگاپوکسی و اپوکسی در ایران می باشد. و تا به امروز بهترین پروژه ها را بر جای گذاشته است. برای اجرای پروژه های خود با نگین تجارت در تماس باشید.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

GET IN TOUCH

از ما مشاوره بگیرید

چسب مگاپوکسی