Netefe

چسب سنگ

 در چسب سنگ

چسب سنگ

چسب سنگ چیست؟ یکی از روش‌های اتصال اجسام به یکدیگر چسب بوده است. که از دیرباز به روش‌ های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. به عنوان مثال در ساخت برج بابل از چسب‌هایی که حالتی شبیه قیر داشته به صورت ساروج استفاده شده است. امروزه تکنولوژی تولید انواع چسب‌ پیشرفت چشمگیری داشته و فرمول و مواد جدیدی در ساخت آن به کار می‌ رود. که ویژگی‌ منحصر به فردی برای چسب‌های مختلف به همراه داشته است. چسب‌ها بسته به نوع کاربردشان انواع مختلفی داشته و یکی از انواع پرکاربرد آن‌ها چسب سنگ است. چسب سنگ محصولی است دو جزئی و برپایه رزین‌ های اپوکسی یا پلی استر که در تمامی مراحل ساختمان سازی از بتن ریزی اولیه گرفته تا نما کاری کاربرد بسیار فراوانی دارد.

مزایای چسبهای سنگ

یکی از مزایای چسب سنگ و یا چسب سرامیک دیوار و چسب سرامیک کف مقاومت آن در برابر عوامل مخرب و تغییرات آب و هوا مانند سرما و گرما و نفوذ آب بوده و پس از خشک شدن مقاومت خود را در دمای بین صفر تا مثبت شصت درجه سانتی‌ گراد حفظ خواهد کرد. این چسب علاوه بر مقاومت در برابر عوامل محیطی پس از خشک شدن در مقابل انواع حلال‌ های شیمیایی مانند اسید ها، گازوئیل، نفت، گاز و روغن‌ ها نیز مقاومت بسیار بالایی دارد.

مهم ترین تفاوت بین انواع سنگ در انتخاب چسب سنگ، تخلخل آن است. کاشی های سنگ طبیعی متخلخل مانند سنگ آهک و ماسه سنگ نیاز به چسبی دارند که جذب منافذ کاشی نشود. کاشی های غیر متخلخل مانند سنگ مرمر و گرانیت را می توان با طیف گسترده تری از انواع چسب سنگ پیوند داد.

کاربرد انواع چسبهای سنگ

  • نصب کاشی، سرامیک و قطعات سفالی
  • اتصال آجر روی رمپ
  • اتصال انواع فولاد به بتن
  • چسباندن قطعات پیش ساخته بتنی
  • مناسب برای اتصال انواع سنگ به سطوح عایق حرارتی فایبرگلاس

استفاده از قویترین چسب سنگ برای نصب و چسباندن سنگ ها موجب می شود در پایان، کیفیت کار افزایش یابد. چسب سنگ اپوکسی یک چسب سنگ دو جزئی مگاپوکسی است، منظور ما دو جزء چسب سنگ و هاردنر یا سخت کننده ای است که همراه چسب، مورد استفاده قرار می گیرد. هاردنر یا سخت کننده ی چسبهای سنگ در شکل های گوناگونی وجود دارد. معادل کلمه ی هاردنر در زبان شیرین فارسی سخت کننده می باشد. البته سخت کننده یا هاردنر را به عنوان عامل پخت چسبهای سنگ نیز می شناسند.

در شرکت نگین تجارت فردوس با استفاده از انواع اپوکسی مخصوص سنگ و محصولات مگاپوکسی بهترین نما ها و پروژه ها را ساخته و تحویل صاحبان پروژه می دهد. شرکت نگین تجارت از بهترین شرکت ها در زمینه مصالح ساختمانی و مگاپوکسی و اپوکسی در ایران می باشد. و تا به امروز بهترین ها بر جای گذاشته است. برای پروژه های خود با ما در تماس باشید.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

GET IN TOUCH

از ما مشاوره بگیرید

چسب اپوکسی مخصوص سنگچسب سنگ اپوکسی