Netefe

رزین اپوکسی کفپوش

 در رزین, رزین اپوکسی

رزین اپوکسی کفپوش

رزین اپوکسی کفپوش ، هر یک از ترکیباتی که یا گروه عاملی آن‌ها اپوکساید باشد یا به طور کامل از رزین اپوکسی پلیمره شده باشند، اپوکسی تلقی می شوند. و رزین اپوکسی دو جزئی که به آن پلی اپوکساید نیز گفته می شود، به دسته ای از پلیمر های فعال گفته می شود که شامل گروه های اپوکسایدی هستند.

مونومرهای موجود در رزین اپوکسی بتن می توانند در حضور کاتالیزور مناسب یا برخی از آمین ها، اسیدها، فنول ها، الکل ها و مرکاپتان ها با دیگر مونومرهای خودشان واکنش داده و پلیمره شوند. به این ترکیبات که مونومرهای اپوکساید را تشویق به پلیمره شدن می کنند، اصطلاحا هاردنر گفته می شود. پلیمره شدن یعنی اتصال مولکول های کوچک مونومر به یکدیگر و تشکیل یک مولکول غول پیکر. (مانند اتصال حلقه های زنجیر به یکدیگر و تبدیل شدن به یک زنجیر طویل).

مزایا ی کفپوش اپوکسی

  • چسبندگی بالا به سطوح بتونی
  • مقاومت شیمیایی خوب
  • مقاومت مکانیکی بالا
  • بدون حلال و سازگار با محیط زیست
  • دوام بالا
  • ظاهر خوب
  • به عنوان عایق حرارتی موجود است

به طور کلی دو نوع پلیمره شدن وجود دارد. پلیمره شدن ترموست و ترموپلاست. ترموست بدین معناست که پس از پلیمره شدن و سخت شدن رزین، دیگر امکان بازگشت وجود ندارد. ترموپلاست به این معنی است که پس از پلیمره شدن با گرما دادن یا استفاده از حلال، می توان دوباره مولکول ها را از هم جدا کرد و مونومرهای آزاد تشکیل داد. از واکنش مونومرهای اپوکسی، پلیمری از نوع ترموست با خواص حرارتی، شیمیایی و مکانیکی مناسب به وجود می آید.
اپوکسی کاربردهای فراوانی دارد. از جمله این کاربردها می توان به عنوان پوشش بر روی برخی فلزات، استفاده در صنایع الکترونیک، صنایع رنگ، کامپوزیت های مسلح شده با فیبرهای اپوکسی و غیره اشاره کرد.

در شرکت نگین تجارت فردوس با استفاده از انواع اپوکسی مخصوص سنگ و محصولات مگاپوکسی بهترین نما ها و پروژه ها را ساخته و تحویل صاحبان پروژه می دهد. شرکت نگین تجارت از بهترین شرکت ها در زمینه مصالح ساختمانی و مگاپوکسی و اپوکسی در ایران می باشد. و تا به امروز بهترین پروژه ها را بر جای گذاشته است. برای اجرای پروژه های خود با نگین تجارت در تماس باشید.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

GET IN TOUCH

از ما مشاوره بگیرید

رزین اپوکسی دو جزئیرزین مگاپوکسی