Netefe

اپوکسی مخصوص سنگ

 در چسب, سنگ

اپوکسی مخصوص سنگ

اپوکسی مخصوص سنگ از دو جزء رزین و هاردنر بعنی همان (سخت کننده) تشکیل می شود. در صنایع مختلفی از جمله ساختمان سازی، خودرو سازی، صنایع شیمیایی و غیره کاربرد های گسترده‌ و فراوانی دارد. یکی از کاربرد های دیگر رزین و هاردنر اپوکسی در صنعت سنگ سازی شامل سنگ‌ های ساختمانی و سنگ‌ های تزیینی می باشد. که این کاربرد ها با اهداف مختلفی صورت می‌ گیرد که در هر کاربردی نیز نوع محصول متفاوت می باشد.

یکی از انواع چسب های موجود در بازار که کاربرد فراوانی هم دارند؛ چسب دو جزئی مگاپوکسی است. این نوع چسب بهترین چسب موجود در بازار می باشد. دلیل این بهترین بودن ترکیبات خاص و منحصر بفرد موجود در این چسب می باشد. از طرفی این چسب به علت توان چسبندگی بالایی که دارد برای موارد بسیار زیادی به کار برده می شود. به طور کلی چسب دو جزئی اپوکسی از دو ماده ی شیمیایی به نام دی فنیلو پروپان و اپی کلر هیدرین تولید می شود. نام دیگر چسب دو جزئی اپوکسی را دو قلو می نامند.

ویژگی ها:

  • قابلیت استفاده در تمامی فصول سال
  • بی رنگ بودن و شفافیت عالی
  • مناسب برای روی اسلب
  • مقاوم در برابر UV
  • چسبندگی و سختی بالا
  • نفوذ پذیری عالی
  • خشک شدن سریع

اپوکسی سنگ

از رزین اپوکسی سنگ جهت ترمیم و تقویت انواع سنگ‌ های ساختمانی از جمله مرمر و مرمریت در کارخانجات تولید و فراوری انواع سنگ استفاده می‌ شود. در واقع سنگ اره شده به صورت صفحاتی در ضخامت‌ های مختلفی در می‌ آید. که این امر ممکن است موجب ایجاد خلل، ترک و یا شکاف‌ هایی با اندازه های مختلف بر روی سنگ شود.

چسب سنگ یکی از قوی ترین چسب هایی است که تاکنون توسط بشر ساخته شده است. و چسب سنگ هایی که بر پایه ی اپوکسی تولید می شوند به دلیل مقاومت بسیار بالایی که دارند برای اتصال و چسباندن سنگ هایی با ابعاد و اندازه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند. چسب سنگ های با پایه ی اپوکسی مقاومت بیشتری در مقابل مواد شیمیایی و مواد شوینده و دیگر حلال های شیمیایی و موادی نظیر روغن، نفت و غیره دارا می باشند.

چسب های اپوکسی تقریبا پنجاه سال است که از تولید اولین نمونه ی آنها می گذرد و در تمام طول این مدت به تدریج بر کیفیت این چسب افزوده شده و در تمام مدت این سال ها چسب های اپوکسی نظیر چسب دو جزئی مگاپوکسی گوی سبقت را از دیگر چسب های موجود در بازار ربوده اند. اپوکسی ها نوعی از پلیمرهای واکنشی می باشند که در برگیرنده ی گروه های اپوکسید می باشند.

کاربردهای چسب سنگ اپوکسی

  • اتصال و چسباندن قطعات سنگی به بتن، فلز و …
  • چسباندن سنگ نماکاری، کاشی، سرامیک
  • پر کردن و ترمیم منافذ، ترک‌ ها و شکاف‌ های روی قطعات سنگی

چسب سنگ اپوکسی

چسب سنگ یکی از پر کاربرد ترین محصولات مگاپوکسی در صنعت ساختمان سازی می باشد. که از آن برای وصل شدن قطعات سنگی به یکدیگر در داخل و خارج از خانه ها استفاده می‌ شود. یکی از متداول ترین انواع چسب سنگ، چسب سنگ اپوکسی می باشد. که چسبی محکم و با دوامی نیز می باشد.

چسب سنگ اپوکسی محصولی دو جزیی بر پایه رزین و هارنر می باشد. که رزین معمولا از نوع اپوکسی بیسفنول A و هاردنر از نوع پلی آمینی و یا پلی آمیدی بوده است. و چسب سنگ اپوکسی معمولا از نوع چسب دو جزیی یا دو قلو می باشد. به این معنی که دو جز در دو ظرف جداگانه نگهداری می‌ شوند. تا در هنگام مصرف با یکدیگر مخلوط شده و عمل کنند.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

GET IN TOUCH

از ما مشاوره بگیرید

بهترین سنگ تراورتن نما