Netefe

چسب اپوکسی مخصوص سنگ

 در چسب سنگ

چسب اپوکسی مخصوص سنگ

چسب اپوکسی مخصوص سنگ ، این محصول به صورت دو جزیی متشکل از رزین اپوکسی (جزءA) و هاردنر مخصوص آن (جزءB) فرموله و طراحی گردیده است. از خصوصیات این محصول استحکام بخشی به اسلب و تایل سنگ با شفافیت بی نظیر ، کاملاً شیشه ای و بی رنگ با غلظت کم می باشد که باعث نفوذ و رخنه کامل در شکاف‌ها و ترک‌های موئی پشت و روی سنگ شده و ساب پذیری مطلوبی را ممکن میسازد. از این محصول بیشتر جهت فرآوری سنگ‌های مرمر ، مرمریت و سنگ‌های گرانبهای صادراتی استفاده می‌گردد.

ویژگی های چسب اپوکسی

این چسب دارای ویژگی های متعددی است مانند :

قابلیت استفاده در تمامی فصول سال ، بی رنگ بودن و شفافیت عالی ، مناسب برای روی اسلب ، مقاوم در برابر UV می باشد. و از چسبندگی و سختی بالایی برخوردار است. دارای نفوذ پذیری عالی نیز هست. همچنین بسیار سریع خشک می شود و زمانبر نیست.

چرا باید چسب سنگ را جایگزین ملات سیمانی کرد؟

همانطور که می دانید سابقه استفاده از سیمان زیاد است و برای کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد . یکی از این موارد در صنعت ساختمان مربوط به اتصال سنگ و کاشی و… به دیوارها و کف می باشد . سهولت استفاده و قیمت نسبتا مناسب ملات ، موجب محبوبیت و ترویج آن در ساختمان سازی شده است.

مهم ترین عیب و ضعف ملات قدرت چسبندگی پایین است. به همین خاطر یک چسب خوب در گام اول چسبی است که استحکام بالایی در اتصال سنگ داشته باشد و در واقع گیرایی  بسیار بالایی داشته باشد که میزان آن در انواع چسب سنگ با توجه به ساختار آن ها متفاوت است.

چسب دو جزئی اپوکسی شامل دو قسمت می باشد که یک قسمت آن خود چسب است و قسمت دوم نیز نوعی کاتالیزور می باشد که با تغییرات اندکی که در ماده ی چسب ایجاد می کند موجب بالا رفتن قدرت و توان چسبندگی آن می شود. توان چسبندگی چسب دو جزئی اپوکسی بسیار زیاد است.

چسب سنگ پودری و چسب کاشی پودری

چسب سنگ های موجود در بازار، چسب سنگ های پودری می باشند. و چسب سنگ های پودری از ترکیب مواد سیمانی و برخی مواد پلیمری تهیه و تولید می شوند. این نوع از چسب سنگ برای نصب انواع سنگ ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت. همچنین چسب سنگ پودری را می توان؛ هم برای سنگ کاری در داخل ساختمان و هم برای سنگ کاری در خارج از ساختمان به کار برد.

اپوکسی سنگ

از رزین اپوکسی سنگ جهت ترمیم و تقویت انواع سنگ‌ های ساختمانی از جمله مرمر و مرمریت در کارخانجات تولید و فراوری انواع سنگ استفاده می‌ شود. در واقع سنگ اره شده به صورت صفحاتی در ضخامت‌ های مختلفی در می‌ آید. که این امر ممکن است موجب ایجاد خلل، ترک و یا شکاف‌ هایی با اندازه های مختلف بر روی سنگ شود.

چسب اپوکسی

در چسب های اپوکسی مخصوص سنگ تک جزء ، تمام اجزای فرموله شده ، از قبل باهم مخلوط شده و معمولا برای واکنش به دمای بالایی نیاز دارند. این محصولات در دمای پایین ، در یخچال و حتی فریزر نگهداری می شوند. اما نوع دوجزئی متشکل از دو پارت مجزاست که باید قبل از استفاده به مقدار معین ( مطابق با نسبت اختلاط  درج شده ) با یکدیگر ترکیب شوند تا به چسبندگی مطلوب برسند. از آنجایی که این چسب ها بلافاصله بعد از ترکیب ، سفت می شوند. باید به محض ترکیب مورد استفاده قرار گیرند . چنانچه مقداری از آن اضافه آمد ، به هیچ عنوان به داخل ظرف اصلی برنگردانید و آن را دور بریزید.

اپوکسی بهترین چسب سنگ برای داشتن اتصالی  قوی و محکم بروی انواع سنگ ( حتی سنگ سخت و صافی همچون بهترین سنگ گرانیت ) است. این چسب جزء معدود چسب هایی است که برای کاربردهای مختلف داخلی و خارجی پیشنهاد می شود.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

GET IN TOUCH

از ما مشاوره بگیرید

چسب سنگ