Netefe

چسب آب بندی

 در چسب

چسب آب بندی

چسب آب بندی یک نوع چسب است که برای آب بندی و ایجاد استحکام در بین دو سطح استفاده می‌شود. این نوع چسب عموماً در کاربردهایی مانند آب بندی بام، پشتیبانی از کف‌های ورزشی، تعمیر کف و دیوارهای زیرزمینی، تعمیر لوله‌های شبکه آب و فاضلاب و غیره استفاده می‌شود.

چسب‌های آب بندی معمولاً از مواد شیمیایی اصلی مانند پلی‌اورتان، پلی‌استر، اپوکسی، سیلیکون و بیتومن ساخته می‌شوند. هر یک از این مواد شیمیایی و ویژگی‌های آن‌ها برای کاربردهای خاصی بهینه هستند. چسب‌های آب بندی می‌توانند به صورت مایع، پوشش‌هایی یا فیلم‌هایی باشند که روی سطح باید قرار گیرند و باعث پوشش و آب بندی سطح شوند.
استفاده از چسب‌های آب بندی مناسب در پروژه‌های ساختمانی مهم است زیرا باعث می‌شوند سطح بیشتری از رطوبت را به دور نگه داشته و از ایجاد خسارت‌های مربوط به رطوبت جلوگیری می‌کنند.

چسب آب بندی Z90 مایعی شیری رنگ با خاصیت واترپروفی (ضد آب) صد درصد بدون نیاز به تخریب و جایگزین قطعی قیر و عایق های سنتی نیز می باشد، که پس از استفاده روی سطح کاملاً بیرنگ می شود.

این ماده که بر پایه رزین های آکریلیک و با بهره ­گیری از تکنولوژی نانو ساخته شده است، قابلیت ترکیب در هر نوع دوغاب را به راحتی دارا بوده و پس از اجرا، پیوند مولکولی قوی را با سازه ایجاد کرده و دارای نفوذ بسیار عالی در سطح می باشد.

امروزه برای سطح داخلی استخر های ویلا ها از چسب برای آب بندی کردن استفاده می کنند، که بسیار موثر بوده و باعث می شود استخر مورد نظر و هر سازه ی دیگری هیچ نشتی آبی نداشته باشد و کاملا عایق رطوبت و … شود.

چسب Z90 دمای 75- الی 350+ درجه سانتیگراد را تحمل نموده و سازگار با محیط زیست می باشد.

در چسب هایی که با حذف آب عمل می کنند، چسب سنگ هایی که با حذف حلال سخت شده و موجب چسبندگی می شوند، چسب هایی که بدون ایجاد هیچ گونه واکنش شیمیایی منجر به اتصال دو شی به یکدیگر خواهند شد و چسب های پلی سولفیدی عمدتا برای درزگیری استفاده می شوند.

این محصول معطر بوده و در مقابل مواد شوینده و اشعه UV و گاز CO2 به شدت مقاوم است و اجازه رشد و نفوذ خزه و جلبک و باکتری را در سطح عایق نمی دهد.

همچنین  فشار های منفی و مثبت آب را به راحتی تحمل نموده و به عنوان ماده ای همه کاره در صنعت ایزولاسیون شناخته می شود.

مایع آب بندی C1

مایع آب بندی C1 ماده ای همه کاره در صنعت ایزولاسیون شناخته شده است، که دارای خاصیت آب بندی بسیار بالا و با ظاهری شیری رنگ بوده که پس از استفاده در ملات و بر روي انواع سازه ها کاملاً بی رنگ همراه با آب بندی صد درصدی خواهد بود. این ماده بر پایه رزین های آکریلیک با تکنولوژی نانو ساخته شده است.

ضد آب بودن یک خاصیت یا یک ویژگی است که در برخی از انواع چسب ها وجود دارد.

به طور مثال وقتی شما به عنوان کاربر قصد دارید در مکان هایی از منزل خود نظیر حمام و استخر و نظیر آن ها کاشی کاری کنید و تمایل دارید این فرایند را از طریق نصب خشک کاشی ها انجام دهید بهترین گزینه برای شما چسب های کاشی ضد آب می باشند، که پس از اجرا در عمق سازه نفوذ کرده و بافتی نفوذ ناپذیر در مقابل آب و رطوبت ایجاد می نماید.

ضمن فراهم آوردن امکان تنفسی سازه به راحتی فشار های منفی و مثبت آب را تحمل می نماید. این ماده الاستیسیته بوده و در کنار سخت و مقاوم بودن نرمی و انعطاف پذیری بالایی نیز دارد. این چسب مانند چسب Z90 و چسب اپوکسی مخصوص سنگ بسیار قوی و مناسب آب بندی می باشد.

چسب اپوکسی

در چسب های اپوکسی مخصوص سنگ تک جزء ، تمام اجزای فرموله شده ، از قبل باهم مخلوط شده و معمولا برای واکنش به دمای بالایی نیاز دارند. این محصولات در دمای پایین ، در یخچال و حتی فریزر نگهداری می شوند.

اما نوع دوجزئی متشکل از دو پارت مجزاست که باید قبل از استفاده به مقدار معین ( مطابق با نسبت اختلاط  درج شده ) با یکدیگر ترکیب شوند تا به چسبندگی مطلوب برسند. از آنجایی که این چسب ها بلافاصله بعد از ترکیب ، سفت می شوند، باید به محض ترکیب مورد استفاده قرار گیرند .

چنانچه مقداری از آن اضافه آمد ، به هیچ عنوان به داخل ظرف اصلی برنگردانید و آن را دور بریزید.

در شرکت نگین تجارت فردوس از بهترین مصالح ساختمانی و محصولات مگاپوکسی برای زیبا سازی نما و پروژه های نگین تجارت استفاده می شود.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

GET IN TOUCH

از ما مشاوره بگیرید

تولید هاردنر اپوکسیچسب دو جزئی مگاپوکسی