Netefe

نصب سنگ

 در سنگ, نصب

نصب سنگ

نصب سنگ ، در نصب سنگ های آنتیک در نمای داخلی و خارجی ساختمان میتوان از سه روش استفاده کرد. دوغاب کاری , چسب کاشی و پیچ و رولپلاک.

یکی از مزایای چسب سنگ و یا چسب سرامیک دیوار و چسب سرامیک کف مقاومت آن در برابر عوامل مخرب و تغییرات آب و هوا مانند سرما و گرما و نفوذ آب بوده و پس از خشک شدن مقاومت خود را در دمای بین صفر تا مثبت شصت درجه سانتی‌ گراد حفظ خواهد کرد. این چسب علاوه بر مقاومت در برابر عوامل محیطی پس از خشک شدن در مقابل انواع حلال‌ های شیمیایی مانند اسید ها، گازوئیل، نفت، گاز و روغن‌ ها نیز مقاومت بسیار بالایی دارد.

هر کدام از این روش ها برای استفاده در مناطق مختلف آب و هوایی کاربرد دارند و قبل از نصب سنگ ها باید ابتدا اقیلم خود را شناسایی کنید. برخی از این روش ها مانند چسب کاشی برای مناطقی که دارای بارندگی زیاد است توصیه نمیشود.

ملات ماسه و سیم

ان جزو مصالح سنگین محسوب می شود. وزن ملات ، با در نظر گرفتن ضخامت 3 سانتی متر ملات در پشت هر متر مربع سنگ به 70 الی 80 کیلوگرم می رسد. لذا در یک سنگ اسلب با ابعاد 2 متر در 3 متر مربع وزن ملات به 450 الی 420 کیلوگرم می رسد. و این وزن بر سنگ فشار آورده و باعث جدایش می شود. در مقابل قدرت چسبندگی ملات سیمان نیز به قدری نیست که بتواند سنگ را در طولانی مدت نگه دارد. بنابراین بعد از گذشت زمان کوتاه سنگ سقوط می کند.

نصب سنگ

نصب سنگ یکی از مهمترین مراحل در ساخت و ساز است. برای نصب سنگ، ابتدا باید سطح زمین صاف و تمیز شود. سپس سنگ به سطح زمین متصل می شود. در صورت استفاده از روش نصب با چسب، باید مطمئن شوید که چسب به خوبی پخش شده و سنگ به خوبی به سطح زمین چسبیده است. در صورت استفاده از روش نصب با مهره های فلزی، باید مطمئن شوید که مهره ها به خوبی در سنگ جا خورده و سنگ به خوبی به سطح زمین متصل شده است. همچنین، در صورت استفاده از روش نصب با کلیپس، باید مطمئن شوید که کلیپس ها به خوبی در سنگ جا خورده و سنگ به خوبی به سطح زمین متصل شده است. در هر صورت، باید به دقت و با استفاده از تجهیزات مناسب، سنگ را به سطح زمین متصل کرد.

البته برای نمای ساختمان از روش های پیچ و رولپلاک نما استفاده می کنند تا از  سقوط سنگ نما جلوگیری کنند. ولی متاسفانه این روش نیز مشکلات زیادی همچون آسیب به زیبایی نما ، ایجاد شکاف سنگ ، افزایش هزینه اجرا و غیره دارد. یکی دیگر از دلایل بسیار مهم این هست که ، پشت تمام سنگهای اسلب در کارخانجات سنگ بری رزین کاری می شود. رزین هم که یک ماده ضدآب هست. پس عملا ملات ماسه و سیمان که با حل شدن در آب و و نفوذ در سنگ باعث چسبندگی و گیرایش سنگ می شود. نمی تواند چسبندگی کافی پشت سنگ ایجاد کند و بعد از مدتی سنگ جدا خواهد شد.

روش های نصب سنگ

  1. چسب: در این روش، سطح زیرین سنگ با چسب پر شده و سپس به سطح زمین چسبانده می شود.
  2. مهره های فلزی: در این روش، سنگ با استفاده از مهره های فلزی به سطح زمین متصل می شود.
  3. کلیپس: در این روش، کلیپس های فلزی بر روی سنگ قرار داده شده و سپس به سطح زمین متصل می شود.
  4. بلوک های بتنی: در این روش، بلوک های بتنی برای نگه داشتن سنگ استفاده می شود و سپس به سطح زمین متصل می شود.
  5. تیرچه های فلزی: در این روش، تیرچه های فلزی برای نگه داشتن سنگ استفاده می شود و سپس به سطح زمین متصل می شود.

بهترین روش استفاده از  چسب سنگ اپوکسی است. که چسب اپوکسی وزن بسیار پایینی دارد . به طوری که در هر متر مربع حدودا یک کیلو چسب مصرف می شود . در عین حال چسب اپوکسی میتواند بر روی تمامی سطوح با قدرت بسیار بالایی بچسبد.

در شرکت نگین تجارت فردوس با استفاده از انواع اپوکسی مخصوص سنگ و محصولات مگاپوکسی بهترین نما ها و پروژه ها را ساخته و تحویل صاحبان پروژه می دهد. شرکت نگین تجارت از بهترین شرکت ها در زمینه مصالح ساختمانی و مگاپوکسی و اپوکسی در ایران می باشد. و تا به امروز بهترین پروژه ها را بر جای گذاشته است. برای اجرای پروژه های خود با نگین تجارت در تماس باشید.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

GET IN TOUCH

از ما مشاوره بگیرید

قیمت سنگ تراورتننصب سنگ نما