Netefe

قیمت هاردنر اپوکسی

 در Uncategorized

قیمت هاردنر اپوکسی

قیمت هاردنر اپوکسی ، هاردنر یا سخت کننده، نوعی ترکیب شیمیایی می باشد که برای استفاده از برخی ترکیبات شیمیایی دیگر وجود آن لازم و ضروری خواهد بود. در واقع برخی ترکیبات شیمیایی برای استفاده، نیاز به جزء خاصی دارند که این جزء خاص را هاردنر یا سخت کننده می نامند. همانطور که از نام این ماده پیدا است، از این ماده برای افزایش مقاومت حین استفاده از برخی مواد شیمیایی بهره برده می شود. همچنین در برخی ترکیبات شیمیایی دیگر از انواع هاردنر یا سخت کننده به عنوان یک ماده ی ترمیم کننده استفاده می شود.

هاردنر اپوکسی یک ماده ی شیمیایی است که قابلیت تفکیک از اپوکسی را ندارد. در واقع هاردنر اپوکسی درست مثل یک کاتالیزور عمل می کند که موجب پخته شدن یا عمل آمدن اپوکسی می گردد. و با قیمت چسب اپوکسی متفاوت می باشد.

هاردنر اپوکسی یا  پلی‌اورتان (Polyurethane) به صورت پلیمری ساخته می‌شود. این ماده به دلیل خواص فیزیکی و شیمیایی بسیار خوبی که دارد، مانند مقاومت به خوردگی، ضربه، حرارت و رطوبت، انعطاف پذیری، دوام، جذب صدا و عایق بودن، در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هاردنر اپوکسی یک نوع چسب قوی است که برای برقراری ارتباط بین دو سطح یا قطعه استفاده می شود. قیمت هاردنر اپوکسی ممکن است در بازار متفاوت باشد و به ویژگی های محصول، برند، حجم و محل فروش بستگی دارد. در صورتی که به دنبال خرید هاردنر اپوکسی هستید، به دنبال محصولات موجود با قیمت های مختلف باشید. همچنین،

در صنعت ساختمان‌سازی، این ماده به عنوان پوشش‌دهی برای بتن، چوب و فلزات، به کار می‌رود. به طور کلی، پلی‌اورتان به دلیل خواص فیزیکی و شیمیایی بسیار خوبی که دارد، در صنایع مختلف به عنوان چسب، رزین و پوشش صنعتی استفاده می‌شود و نقش مهمی در توسعه صنایع مختلف بازی می‌کند.

رزین‌ اپوکسی برای سفت شن و عمل آمدن به مواد خشک کن (هادنر) نیاز دارد، هاردنر اپوکسی بر پایه موادی چون فنالکامین‌ها هستند و به منظور خشک شدن و عمل آوردن اپوکسی در دمای بالا، پایین و در رطوبت مورد استفاده قرار می‌گیرد. هاردنرهای اپوکسی انواع مختلفی دارد و با توجه به کاربرد آن‌ها زمان خشک شدن و عمل آمدنشان متفاوت است. سه هاردنر که درترکیب با رزین بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد

استفاده از هاردنر اپوکسی

برای ترکیب کردن هاردنر اپوکسی با ماده مربوطه، اکثرا باید یا به نسبت یک به یک این دو ماده را با یکدیگر ترکیب کرد یا به نسبت دو به یک، با توجه به کاربرد آن و نوع اپوکسی نحوه ترکیب مواد متفاوت می باشد. بعد از ترکیب دو ماده مورد نظر باید به مدت 5 دقیقه در یک جهت مشخص و با سرعت مشخص بهم خورند تا کاملا با یکدیگر ترکیب گردند و برای داشتن کیفیت بهتر باید 30 دقیقه به این ترکیب استراحت داد. به منظور بالا بردن کیفیت و کارایی این ماده بهتر است سطح مورد نظر عاری از هرگونه آلودگی، چربی و رطوبت باشد تا چسبندگی را بالا ببرد و از پوسته شدن و زرد شدن ماده حاصل ممانعت نماید.

هاردنر یا سخت کننده

هاردنر رزین ماده‌ای است که به منظور سفت کردن رزین‌های مختلف به کار می‌رود. این ماده معمولاً در دو بخش تهیه و استفاده می‌شود: بخش اول شامل رزین و بخش دوم شامل هاردنر است. با مخلوط کردن این دو بخش، رزین سفت و مقاوم می‌شود.

هاردنر رزین برای ساخت اشیاء صنعتی و هنری مانند جواهرات، شمع‌ها، طلاقابی و بسیاری موارد دیگر استفاده می‌شود. همچنین، از آن برای تعمیر اشیاء شکسته نیز استفاده می‌شود.

هاردنر رزین به صورت مایع یا پودر به بازار عرضه می‌شود و قیمت آن بسته به نوع ویژگی‌های محصول، برند، حجم و مکان فروشگاه متفاوت است.

به طور کلی هاردنر یا سخت کننده را می توان به دو شکل متفاوت مورد استفاده قرار داد. در حالت اول هاردنر یا سخت کننده به صورت یک سخت کننده مورد استفاده قرار می گیرد. که موجب افزایش مقاومت ماده ی شیمیایی مورد استفاده خواهد شد. از جمله ی سخت کننده هایی که می توان با این ویژگی ها مثال زد، انواع هاردنر اپوکسی می باشند.

هاردنر پلی آمینی یک ماده ی کاملا شفاف و براق است که به عنوان یک پوشش مناسب برای کف به کار برده می شود. دسته ی اخر سخت کننده ها نیز هاردنر پلی آمید ی می باشد. این سخت کننده ها به دلیل این که مقاومت و استحکام خوبی دارند و همچنین به دلیل داشتن خاصیت آب گریزی و انعطاف پذیری بالا به عنوان روکش در کف ساختمان، کشتی ها و نیز برای استفاده در کنار چسب های ساختمانی بسیار به کار برده می شوند. در تهیه ی هاردنر اپوکسی از هاردنر یا سخت کننده ی پلی آمیدی استفاده می شود.

اپوکسی دو جزئی

به طور کلی محصولات اپوکسی که همه ی آن ها از دو جزء تشکیل شده اند، همواره نیاز به یک هاردنر اپوکسی دارند تا بتوان آنها را مورد استفاده قرار داد. همچنین در سیلیکون ها، پلی یورتان ها، پلی یوراها و موادی مشابه آن چه ذکر شد از هاردنر یا سخت کننده برای افزایش مقاومت و سختی استفاده می شود. در حالت دوم استفاده از هاردنر ها به صورت پودر یا مایع می باشد.

برای خرید آنلاین از سایت شرکت نگین تجارت فردوس، کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما میباشند تا از کیفیت محصول مطمئن شوید. در نهایت، برای خرید اپوکسی هاردنر بهتر است قیمت ها را با یکدیگر مقایسه کرده و با توجه به نیاز خود، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

قیمت هاردنر اپوکسی بستگی به چندین عامل دارد. در زیر، به بعضی از عوامل تأثیرگذار بر قیمت هاردنرهای اپوکسی اشاره می‌کنم:

1. نوع هاردنر: نوع و خصوصیات هاردنر اپوکسی تأثیر مهمی بر قیمت دارند. هاردنرها می‌توانند به صورت مایع یا جامد، با خواص مختلف (مانند خشک‌کننده سریع، خشک‌کننده معمولی یا خشک‌کننده آهسته) و با ترکیبات شیمیایی و دماهای تصلب متفاوت در دسترس باشند. اگر هاردنر خاصیت‌های خاصی داشته باشد که در خصوصیات و کاربردها مطلوب هستند، ممکن است قیمت آن بالاتر باشد.

2. مارک تجاری: مارک تجاری هاردنر نیز تأثیرگذار بر قیمت آن است. مارک‌های معروف و معتبر در بازار ممکن است قیمت بالاتری داشته باشند، زیرا به‌طور کلی با کیفیت بالاتر و تضمین شده تر هستند. همچنین، شرکت‌هایی که تحقیق و توسعه بیشتری در زمینه هاردنرهای اپوکسی صورت می‌دهند، قیمت‌های بالاتری داشته باشند.

3. میزان تقاضا: میزان تقاضا برای هاردنرهای اپوکسی نیز می‌تواند تأثیرگذار باشد. در صورتی که محصولی با تقاضای بالا و محبوبیت بیشتر در صنایع مختلف باشد، قیمت هاردنر ممکن است بالاتر باشد.

4. حجم خرید: حجم خرید می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر قیمت داشته باشد. معمولاً در صورت خرید به صورت عمده، تخفیف‌های ویژه‌تری اعمال می‌شود که ممکن است منجر به کاهش قیمت هاردنرهای اپوکسی شود.

5. جای‌گزینی: در حالاتی که یک هاردنر اپوکسی خاص در دسترس نباشد یا قیمت آن بالا باشد، ممکن است جایگزینی با هاردنرهای دیگر صورت گیرد. قیمت و تأمین هاردنرهای جایگزین می‌تواند متفاوت باشد و تأثیری بر قیمت نهایی داشته باشد.

طراحی سایت در کرج

در شرکت نگین تجارت فردوس با استفاده از انواع اپوکسی مخصوص سنگ و محصولات مگاپوکسی بهترین نما ها و پروژه ها را ساخته و تحویل صاحبان پروژه می دهد. شرکت نگین تجارت از بهترین شرکت ها در زمینه مصالح ساختمانی و مگاپوکسی و اپوکسی در ایران می باشد. و تا به امروز بهترین پروژه ها را بر جای گذاشته است. برای اجرای پروژه های خود با نگین تجارت در تماس باشید.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

GET IN TOUCH

از ما مشاوره بگیرید

سبک سازی ساختمان