Netefe

قیمت هاردنر اپوکسی

 در Uncategorized

قیمت هاردنر اپوکسی

قیمت هاردنر اپوکسی ، هاردنر یا سخت کننده، نوعی ترکیب شیمیایی می باشد که برای استفاده از برخی ترکیبات شیمیایی دیگر وجود آن لازم و ضروری خواهد بود. در واقع برخی ترکیبات شیمیایی برای استفاده، نیاز به جزء خاصی دارند که این جزء خاص را هاردنر یا سخت کننده می نامند. همانطور که از نام این ماده پیدا است، از این ماده برای افزایش مقاومت حین استفاده از برخی مواد شیمیایی بهره برده می شود. همچنین در برخی ترکیبات شیمیایی دیگر از انواع هاردنر یا سخت کننده به عنوان یک ماده ی ترمیم کننده استفاده می شود.

هاردنر اپوکسی یک ماده ی شیمیایی است که قابلیت تفکیک از اپوکسی را ندارد. در واقع هاردنر اپوکسی درست مثل یک کاتالیزور عمل می کند که موجب پخته شدن یا عمل آمدن اپوکسی می گردد. و با قیمت چسب اپوکسی متفاوت می باشد.

هاردنر اپوکسی یا  پلی‌اورتان (Polyurethane) به صورت پلیمری ساخته می‌شود. این ماده به دلیل خواص فیزیکی و شیمیایی بسیار خوبی که دارد، مانند مقاومت به خوردگی، ضربه، حرارت و رطوبت، انعطاف پذیری، دوام، جذب صدا و عایق بودن، در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در صنعت ساختمان‌سازی، این ماده به عنوان پوشش‌دهی برای بتن، چوب و فلزات، به کار می‌رود. به طور کلی، پلی‌اورتان به دلیل خواص فیزیکی و شیمیایی بسیار خوبی که دارد، در صنایع مختلف به عنوان چسب، رزین و پوشش صنعتی استفاده می‌شود و نقش مهمی در توسعه صنایع مختلف بازی می‌کند.

رزین‌ اپوکسی برای سفت شن و عمل آمدن به مواد خشک کن (هادنر) نیاز دارد، هاردنر اپوکسی بر پایه موادی چون فنالکامین‌ها هستند و به منظور خشک شدن و عمل آوردن اپوکسی در دمای بالا، پایین و در رطوبت مورد استفاده قرار می‌گیرد. هاردنرهای اپوکسی انواع مختلفی دارد و با توجه به کاربرد آن‌ها زمان خشک شدن و عمل آمدنشان متفاوت است. سه هاردنر که درترکیب با رزین بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد

هاردنر یا سخت کننده

به طور کلی هاردنر یا سخت کننده را می توان به دو شکل متفاوت مورد استفاده قرار داد. در حالت اول هاردنر یا سخت کننده به صورت یک سخت کننده مورد استفاده قرار می گیرد. که موجب افزایش مقاومت ماده ی شیمیایی مورد استفاده خواهد شد. از جمله ی سخت کننده هایی که می توان با این ویژگی ها مثال زد، انواع هاردنر اپوکسی می باشند.

هاردنر پلی آمینی یک ماده ی کاملا شفاف و براق است که به عنوان یک پوشش مناسب برای کف به کار برده می شود. دسته ی اخر سخت کننده ها نیز هاردنر پلی آمید ی می باشد. این سخت کننده ها به دلیل این که مقاومت و استحکام خوبی دارند و همچنین به دلیل داشتن خاصیت آب گریزی و انعطاف پذیری بالا به عنوان روکش در کف ساختمان، کشتی ها و نیز برای استفاده در کنار چسب های ساختمانی بسیار به کار برده می شوند. در تهیه ی هاردنر اپوکسی از هاردنر یا سخت کننده ی پلی آمیدی استفاده می شود.

اپوکسی دو جزئی

به طور کلی محصولات اپوکسی که همه ی آن ها از دو جزء تشکیل شده اند، همواره نیاز به یک هاردنر اپوکسی دارند تا بتوان آنها را مورد استفاده قرار داد. همچنین در سیلیکون ها، پلی یورتان ها، پلی یوراها و موادی مشابه آن چه ذکر شد از هاردنر یا سخت کننده برای افزایش مقاومت و سختی استفاده می شود. در حالت دوم استفاده از هاردنر ها به صورت پودر یا مایع می باشد.

در شرکت نگین تجارت فردوس با استفاده از انواع اپوکسی مخصوص سنگ و محصولات مگاپوکسی بهترین نما ها و پروژه ها را ساخته و تحویل صاحبان پروژه می دهد. شرکت نگین تجارت از بهترین شرکت ها در زمینه مصالح ساختمانی و مگاپوکسی و اپوکسی در ایران می باشد. و تا به امروز بهترین پروژه ها را بر جای گذاشته است. برای اجرای پروژه های خود با نگین تجارت در تماس باشید.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

GET IN TOUCH

از ما مشاوره بگیرید

سبک سازی ساختمان