Netefe

تولید هاردنر اپوکسی

 در چسب

تولید هاردنر اپوکسی

تولید هاردنر اپوکسی ، هاردنر و اپوکسی‌ها یکی از مهم‌ترین و جدایی‌ ناپذیرترین بخش‌ های صنعت هستند. اهمیت این دست از محصولات در صنعت رنگ بعضاً به ‌اندازه‌ای بالاست که بدون حضور آن‌ ها فرمولاسیون رنگ صورت نمی‌ گیرد. از مهم‌ ترین کاربرد های این مواد می‌ توان به رنگ اپوکسی و کف‌ پوش اپوکسی اشاره کرد. اما این ماده در چسب‌ ها، کامپوزیت و تقویت‌ کننده‌ ها نیز استفاده می‌ شود.

با ترکیب این چسب دو جزئی می توانید رنگ را جهت اعمال روی سطوح آماده سازی کنید. هاردنر اپوکسی مسئولیت پخت رنگ را بر روی سطوح بر عهده دارد. در واقع زمانی که رنگ اپوکسی بر روی سطح بستر خشک می‌ شود. به دلیل واکنشی است که میان دو جزء رنگ ایجاد شده است. با استفاده از هاردنر اپوکسی لایه های رنگ به آن درجه سختی مطلوب و استاندارد خواهند رسید.

هاردنر پلی آمینی یک ماده ی کاملا شفاف و براق است که به عنوان یک پوشش مناسب برای کف به کار برده می شود. دسته ی اخر سخت کننده ها نیز هاردنر پلی آمید ی می باشد. این سخت کننده ها به دلیل این که مقاومت و استحکام خوبی دارند و همچنین به دلیل داشتن خاصیت آب گریزی و انعطاف پذیری بالا به عنوان روکش در کف ساختمان، کشتی ها و نیز برای استفاده در کنار چسب های ساختمانی بسیار به کار برده می شوند. در تهیه ی هاردنر اپوکسی از هاردنر یا سخت کننده ی پلی آمیدی استفاده می شود.

ترکیبات کفپوش اپوکسی

ترکیبات کفپوش اپوکسی معمولا از دو جزء متفاوت تشکیل شده اند که شامل رزین های اپوکسی و هاردنرها می باشد. هاردنر اپوکسی یا مواد سخت کننده عناصری از رنگ هستند. که لازم است با یک نسبت مشخص و از پیش تعریف شده به رنگ های پایه یا همان رزین ها اضافه شوند. عمل میکس کردن آن ها فوق‌ العاده مهم است به طوری که نمی‌ توان به طور دلخواه این دو ماده را با یکدیگر ترکیب کرد.

هاردنر یا سخت کننده، نوعی ترکیب شیمیایی می باشد که برای استفاده از برخی ترکیبات شیمیایی دیگر وجود آن لازم و ضروری خواهد بود. در واقع برخی ترکیبات شیمیایی برای استفاده، نیاز به جزء خاصی دارند که این جزء خاص را هاردنر یا سخت کننده می نامند. از این ماده برای افزایش مقاومت حین استفاده از برخی مواد شیمیایی بهره برده می شود. همچنین در برخی ترکیبات شیمیایی دیگر از انواع هاردنر یا سخت کننده به عنوان یک ماده ی ترمیم کننده استفاده می شود.

کاربرد هاردنر اپوکسی

همان‌ طور که گفتیم اپوکسی مخصوص سنگ در موارد بسیاری مورد استفاده قرار می‌ گیرد. و که به برخی از آن‌ ها به‌ صورت مختصر اشاره می‌ کنیم:

در رنگ و محصولات پوششی ، هوا فضا ، زیست‌ شناسی ، مصارفی خانگی ، مصارف دریایی ، استفاده در انواع چسب ، قالب‌ های صنعتی و کامپوزیت‌ ها کاربرد دارد. و دیگر کاربرد سامانه‌ های الکتریکی و الکترونیکی و موارد هنری و کف‌ پوش‌ های دکوراتیو ، اپوکسی گرانیت می باشد. همچنین برای کف‌ پوش‌ های صنعتی، بیمارستانی و مخابراتی مورد استفاده قرار می گیرد.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

GET IN TOUCH

از ما مشاوره بگیرید

اپوکسی مخصوص سنگچسب آب بندی