Netefe

قیمت رزین اپوکسی

 در رزین اپوکسی

قیمت رزین اپوکسی

قیمت رزین اپوکسی ، رزین اپوکسی در گروه رزین های دوجزئی جای می گیرد. رزین های دو جزئی را به این دلیل دو جزئی می نامند که از دو جزء مجزا و متفاوت تشکیل شده اند و البته دو جزء مجزای رزین ها، مکمل یکدیگر می باشند.

این دو جزء شامل پایه ی رزینی به کار رفته و هاردنر یا سخت کننده می باشند. برای استفاده از رزین اپوکسی دو جزئی می بایست دو جزء گفته شده یعنی رزین و هاردنر یا سخت کننده را به نسبتی که مشخص و معین است با یکدیگر ترکیب نمود و روی سطح مورد نظر از آن استفاده کرد. رزین اپوکسی زمانی ایجاد می شود که یک رزین مایع با یک سخت کننده مخلوط شود، این عمل باعث ایجاد گرما می شود و ماده از حالت مایع به حالت جامد تبدیل می شود. این رزین‌ها برای کارهایی از جمله کفپوش، ساختمان سازی و… استفاده می‌شوند.

توصیه می‌شود که در هنگام استفاده از آن، دستکش و ماسک برای حفاظت از دست و صورت استفاده شود.

در ادامه مطالبی جزئی و ساده در خصوص هر یک از اجزای تشکیل دهنده ی رزین اپوکسی دو جزئی بیان خواهیم کرد.

قیمت چسب مگاپوکسی چسب های اپوکسی نوعی از چسب های موجود در بازار می باشند. این چسب ها به دلیل کیفیت بالایی که دارند بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و همچنین در موارد بسیار زیادی هم به کار می روند. چسب های اپوکسی بر پایه ی رزین اپوکسی تولید می شوند.

رزین اپوکسی دارای خواص فیزیکی و شیمیایی بسیار خوبی است که آن را برای استفاده در بسیاری از صنایع مناسب می‌کند. این خواص شامل مقاومت بالا در برابر شکستگی، ضربه، حرارت و مواد شیمیایی است. همچنین، رزین اپوکسی دارای خواص الکتریکی و عایقی قوی است.

رزین اپوکسی به دلیل خواص ذکر شده، برای پوشش‌دهی و تغییر رنگ و بافت سطوح مختلفی مانند فلزات، چوب، سرامیک، بتن و آجر استفاده می‌شود. همچنین، برای ساخت محصولاتی مانند محصولات الکترونیکی، قطعات خودرو و محصولات آشپزخانه نیز استفاده می‌شود.

چسب های اپوکسی را با کم و زیاد کردن گرید رزین ها و همچنین با اضافه کردن مواد مختلفی نظیر فلزات متفاوت و سرامیک ها و غیره خواص و ویژگی های متفاوت را پیدا می کنند.

معرفی هاردنر رزین اپوکسی دو جزئی

کلمه ی هارد یک لغت انگلیسی به معنای سفت و سخت است. هاردنر نیز یعنی سخت کننده. بنابراین به آن دسته از ترکیبات و مواد شیمیایی که موجب سفت و سخت شدن مواد دیگر خواهند شد هاردنر یا سخت کننده گفته می شود.

استفاده از هاردنر یا سخت کننده در کنار رزین اپوکسی بسیار کاربرد دارد، به گونه ای که این محصول را با نام رزین اپوکسی دو جزئی می شناسند. هاردنر یا سخت کننده اصطلاحا موجب پخت رزین اپوکسی می گردد.

رزین اپوکسی

رزین اپوکسی از خانوادۀ رزین‌ های دو جزئی است که شامل «پایۀ رزینی» و «هاردنر» می‌ باشد. این دو جزء باید به نسبت مشخص، بنا بر فرمولاسیون و کاربرد آن، با یکدیگر مخلوط شوند و سپس روی سطح یا قالب دلخواه استفاده شود.

البته برخی از هاردنر یا سخت کننده ها می توانند موجب مقاوم شدن سطح و افزایش استحکام آن نیز شوند.

در صورتی که از نحوه ی کار با رزین اپوکسی دوجزئی آشنا باشید. خواهید دانست که رزین اپوکسی خود به تنهایی نمی تواند سفت و سخت گردد. در واقع رزین اپوکسی برای خشک شدن به یک ماده ی مکمل نیاز دارد.

این ماده ی مکمل که هاردنر یا سخت کننده نام دارد، کمک می کند روند خشک شدن یا پخته شدن رزین اپوکسی به خوبی و با سرعت بیشتری انجام گیرد.

فلکس استون ، در شرکت نگین تجارت فردوس با استفاده از انواع اپوکسی مخصوص سنگ و محصولات مگاپوکسی بهترین نما ها و پروژه ها را ساخته و تحویل صاحبان پروژه می دهد.

شرکت نگین تجارت از بهترین شرکت ها در زمینه مصالح ساختمانی و مگاپوکسی و اپوکسی در ایران می باشد و تا به امروز بهترین پروژه ها را بر جای گذاشته است.

برای اجرای پروژه های خود با نگین تجارت در تماس باشید.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

GET IN TOUCH

از ما مشاوره بگیرید

رزین مگاپوکسی