Netefe

کوپ سنگ

 در سنگ

کوپ سنگ

کوپ سنگ ، سنگ کوپ که به آن سنگ بلوک هم می گویند سنگی است که مستقیما از معدن استخراج شده و معمولا به شکل 4 وجهی یا 6 وجهی به کارخانه های سنگ بری منتقل می شود. و در کارخانه های سنگبری آنهایی که به شکل مربع یا مستطیل هستند را با اره های سنگبری به اسلب تبدیل می کنند. و آنهایی که شکل هندسی منظمی ندارند یا در اندازه های کوچکتری هستند که نمی توان برای برش آنها از اره های سنگبری استفاده کرد. بوسیله ی قله بر برش داده می شوند و به تایل های سنگی که در ابعاد 30*30 و 40*40 و 50*50 تبدیل می شوند.

کوپ سنگ یا بلوک سنگ همان سنگ خامی است که مستقیما از معدن استخراج شده و به کارخانه منتقل می شود. این سنگ ها عموماً با تم های رنگی متمایز از یک دیگر راهی بازار می شوند. این سنگ ها با استفاده از دستگاه اره زنجیری یا دستگاه های پیشرفته دیگر به شکل مکعب برش داده می شوند. کیفیت، رنگ و شکل ظاهری آن ها با یک دیگر تفاوت دارد و به عنوان سنگ ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند. کوپ سنگ ها از نظر کیفیت و اندازه، دسته بندی متمایزی از یکدیگر دارند.

انواع سنگ های گرانیت، تراورتن، مرمریت و تمام سنگ هایی که در پروژه های مختلف ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند در زمان استخراج از معدن، خام هستند و بدون فرآوری قابل استفاده نمی باشند. به همین دلیل سنگ های معدنی به صورت سنگ کوپ و در قطعات بزرگ برش زده میشوند تا پس از انتقال به کارخانه های سنگبری، فرآوری شده و در اندازه های دلخواه تولید شوند

امروزه نمای سنگی و نصب سنگ نما و انواع آن با استقبال بسیاری از معماران و طراحان ساختمان قرار گرفته است. اما مسئله مهم در کلیه نما های سنگی و غیر سنگی کیفیت در اجرا است و نه طراحی آن. گروه خدمات ساختمانی نگین تجارت فردوس با اجرای تضمینی طرح ضمن صرفه جویی در مصرف مصالح ، ظاهری بسیار تمیز با کم ترین پرتی را پدید خواهند آورد.

 

کوپ سنگ

 

بلوک سنگ

بلوک سنگ یکی از محصولات مرغوب و مقاوم در صنعت ساختمانی است که به دلیل ویژگی های خاص خود مانند مقاومت در برابر سایش، ضربه و حرارت، محبوبیت بسیاری پیدا کرده است. این محصول از موادی مانند سیمان، شن و ماسه تهیه می شود و در ابعاد و اشکال مختلفی تولید می گردد.

بلوک سنگ به دلیل ویژگی های فیزیکی و شیمیایی خود، از جمله مقاومت بالا، چگالی مناسب و عدم نیاز به نگهداری، به عنوان یک جایگزین مناسب برای بتن و سایر مواد ساختمانی محسوب می شود. این محصول در ساخت دیوارهای داخلی و خارجی، سازه های بتنی، پل ها، محوطه سازی ها و… استفاده می شود.
بلوک سنگ به دلیل ویژگی های خود، مزایای بسیاری دارد. این محصول علاوه بر مقاومت بالا، قابلیت حجم بالا و عدم نیاز به نگهداری را داراست. همچنین این محصول قابلیت اجرای سریع و آسان را داراست و به راحتی قابل حمل می باشد.
در نتیجه، استفاده از بلوک سنگ به عنوان یک جایگزین مناسب برای سایر مواد ساختمانی، هزینه های ساختمانی را کاهش می دهد و باعث افزایش سرعت ساخت و کاهش زمان ساخت می شود. همچنین، بلوک سنگ به عنوان یک محصول مقاوم و با کیفیت، باعث افزایش عمر ساختمان می شود.

انواع سنگ کوپ

  • تک کوپ : سنگهای تک کوپ از کیفیت بالایی برخوردار است چرا که فاقد ترک یا زدگی بوده و هارمونی رنگ آن بسیار مناسب است. ابعاد سنگهای تک کوپ بزرگ بوده و به صورت شش ضلعی بریده می شود. وزن سنگهای تک کوپ به ۲۵ تا ۲۷ تن می رسد. به دلیل ابعاد و وزن بالا، هر یک قطعه سنگهای تک کوپ توسط یک تریلی حمل میشود.
  • دو کوپ : ابعاد سنگ دو کوپ از سنگ تک کوپ کوچکتر است. در واقع دو سنگهای دو کوپ برابر یک تک کوپ میشود. سنگهای دو کوپ معمولاً به شکل مکعب مستطیل هستند اما ممکن است شکل هندسی خاصی هم نداشته باشند. دو عدد سنگهای کوپ روی یک تریلی قابل بارگیری است.
  • سه کوپ : ابعاد سنگهای سه کوپ از سنگهای دو کوپ کوچکتر است. در واقع هر سه سنگهای سه کوپ برابر با یک سنگهای تک کوپ می شود. از اینرو در حمل و نقل نیز سه قطعه سنگهای سه کوپ روی یک تریلی حمل می شوند.

سنگ های کوپ چگونه استخراج می شوند؟

سنگهای کوپ معمولا از معادنی که در دل کوه هستند با استفاده از اره های زنجیری و یا دستگاه های مختلف برش کاری سنگ برش داده می شوند. به کارخانه های سنگبری منتقل می شوند. و کوپ های سنگ می توانند از جنس گرانیت، مرمریت، تراورتن باشند. کارخانه های سنگبری همیشه به دنبال کوپ سنگهای خوش قواره و با کیفیت هستند.

پسماند سنگ

استخراج سنگ حاوی پسماند است. مدیریت صحیح این پسماندها مواد زائد و پسماندهای سنگی  که در فرآیندهای استخراج و برش سنگ به وجود می آید از اهمیت بسیاری برخوردار است. این پسماندها به دلیل حاوی مواد معدنی مختلف، می توانند به عنوان مواد اولیه در فرآیندهای صنعتی مختلف مورد استفاده قرار بگیرند، مانند صنایع ساختمانی، صنایع ساخت و تولید کاشی و سرامیک و غیره.

به علاوه، اگر پسماندهای سنگی به درستی مدیریت نشوند، می توانند به محیط زیست آسیب بزنند و باعث آلودگی هوا، آب و خاک شوند. بنابراین، استفاده از روش های مناسب و پراکنده برای بازیابی و بازیافت این پسماندها، می تواند برای محیط زیست و همچنین صنعت سنگ، مزایای قابل توجهی داشته باشد.

 

در شرکت نگین تجارت فردوس با استفاده از انواع اپوکسی مخصوص سنگ و محصولات مگاپوکسی بهترین نما ها و پروژه ها را ساخته و تحویل صاحبان پروژه می دهد. شرکت نگین تجارت از بهترین شرکت ها در زمینه مصالح ساختمانی و مگاپوکسی و اپوکسی در ایران می باشد. و تا به امروز بهترین پروژه ها را بر جای گذاشته است. برای اجرای پروژه های خود با نگین تجارت در تماس باشید.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

GET IN TOUCH

از ما مشاوره بگیرید

نصاب سنگکارخانه سنگ