Netefe

چسب کاشی

 در چسب کاشی

چسب کاشی چیست و چه کاربردی دارد؟

چسب کاشی یکی از متریال های جدید و نوین است که امروزه در صنعت ساختمان بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. و چسب کاشی کمک می کند تا اتصال کاشی ها و سرامیک های مختلف به راحتی انجام شود.

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم دو روش کاملا متفاوت برای نصب کاشی ها وجود دارد. این دو روش عبارتند از روش نصب خشک و روش نصب دوغابی. برای تهیه ی دوغاب کاشی از سیمان، آب و مواد افزودنی دیگر بهره می برند. به طور کلی باید بگوییم تهیه ی دوغاب بیشتر بستگی به محل نصب کاشی دارد.

زمانی که کاشی ها را در حمام و سرویس بهداشتی نصب می کنند. دوغاب ریزی منجر به عدم نفوذ آب به لایه های زیرین می گردد. البته با گذشت زمان باید فرایند دوغاب ریزی مجددا انجام گیرد تا دوغاب از دست رفته جایگزین گردد. این در حالی است که حین نصب خشک کاشی ها از چسب کاشی استفاده می شود.

دیگر ویژگی مثبت کاشی ها نصب آسان و بدون دغدغه ی آن ها می باشد، این امر در صورت استفاده از چسب کاشی پودری بیشتر جلوه می کند. کاشی ها نسبت به سایر مواد و ابزار مشابه خود در طراحی داخلی ساختمان از دوام بالاتری برخوردار می باشند. کاشی ها با توجه به دوام بالایی که دارند و نیز با توجه به مقاومت فوق العاده ای که دارند به مراقبت خاصی نیازمند نیستند.

نصب کاشی ها

به کمک چسب کاشی موجب می شود هدر رفت انرژی و زمان کاهش یابد. استفاده از چسب کاشی از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می باشد. دلیل این امر نیز قدرت چسبندگی بالای آن است. به دلیل قدرت بالای چسبندگی، از مقدار کمتری نسبت به ملات برای نصب کاشی می توان استفاده نمود.

این ویژگی موجب هزینه کرد، کمتری برای نصب کاشی ها خواهد شد. همچنین نصب کاشی ها از طریق چسبهای کاشی برخلاف روش دوغابی به تخصص چندانی نیاز ندارد و به آسانی نصب می شود. چسب کاشی بعد از این که به طور کامل خشک شد مقاومت بسیار بالایی پیدا خواهد کرد.

چسب های کاشی با مقاومت بالایی که دارند حتی منجر به استحکام و مقاومت بالای مصالح در مقابل فشار زیاد و پدیده های طبیعی مثل زلزله می گردند. برای استفاده از روش نصب خشک کاشی ها در حمام و سرویس های بهداشتی نیز هیچ جای نگرانی وجود ندارد.

کاشی ساختمان ها

کاشی ها نسبت به سایر مواد و ابزار مشابه خود در طراحی داخلی ساختمان از دوام بالاتری برخوردار می باشند. در نتیجه کاشی ها با توجه به دوام بالایی که دارند و نیز با توجه به مقاومت فوق العاده ای که دارند به مراقبت خاصی نیازمند نیستند. و باید با چسب مخصوص خود مانند چسب کاشی خمیری و چسب کاشی پودری چسبانده می شود.

زیرا در چنین مواردی از چسب کاشی ضد آب و چسب سنگ استفاده می شود. چسبندگی بالایی که در چسب های کاشی وجود دارد. به علت وجود مواد و عناصر موجود در آن می باشد. برخی مواد به کار رفته در چسبهای کاشی عبارتند از سیمان پرتلند غیر آلی، ماسه های بسیار ریز و دیگر افزودنی های با چسبندگی بالا. البته ویژگی منحصر بفرد تمام این مواد و عناصر، سبک بودن آن ها است.

در شرکت نگین تجارت فردوس با استفاده از انواع اپوکسی مخصوص سنگ و محصولات مگاپوکسی بهترین نما ها و پروژه ها را ساخته و تحویل صاحبان پروژه می دهد. شرکت نگین تجارت از بهترین شرکت ها در زمینه مصالح ساختمانی و مگاپوکسی و اپوکسی در ایران می باشد. و تا به امروز بهترین پروژه ها را بر جای گذاشته است. برای اجرای پروژه های خود با نگین تجارت در تماس باشید.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

GET IN TOUCH

از ما مشاوره بگیرید

چسب کاشی پودری