Netefe

فلکس استون

 در بلاگ

فلکس استون

فلکس استون ، سنگ های دگرگونی در دو مرحله ی مختلف تشکیل می شوند. ابتدا به دلیل سرد شدن ماگما، درون زمین سنگ های دگرگونی اولیه تولید می شوند. سپس سنگ های تشکیل شده در اعماق زمین تحت تاثیر فشار و دمای بالا قرار گرفته و دچار تغییر شکل و تغییر حالت می شوند. در نتیجه ی این عمل، سنگ های دگرگونی ثانویه تشکیل می شوند. به طور کلی سه گروه سنگ گفته شده در بالا، یعنی سنگ های دگرگونی، سنگ های آذرین و سنگ های رسوبی در گروه سنگ های طبیعی جای دارند. فلکس استون که سنگ مورد نظر ما در این محتوا می باشد نیز در گروه سنگ های طبیعی جای می گیرد.

فلکس استون چیست؟

یکی از انواع سنگ های طبیعی موجود و در دسترس انسان سنگهای فلکس استون می باشند. سنگ فلکس استون یک سنگ کاملا طبیعی و منحصر بفرد است که طی یک پروسه ی متفاوت و خاص از ماسه سنگ های کوارتز تولید می شود. فلکس استون را معمولا در ابعاد صد و سی در دویست و هفتاد سانتی متر تولید کرده و روانه ی بازار مصرف می کنند. با توجه به ابعاد و اندازه های گفته شده سنگ طبیعی و نرم فلکس استون دارای وزن ناچیزی خواهد بود.

برخلاف تصور عموم از سنگ که معمولا در سازه های ساختمانی به کار میرورد و ظاهر سنگین و مقاومی دارد، فلکس استون با روش های امروزی و با کمک دستگاه های پیشرفته با ظاهری متفاوت استفاده میشود.

فلکس استون به عنوان سنگ نرم نیز شناخته میشود و علت آن به دلیل ضخامت کم و ظاهر زیبای این سنگ فرآوری شده است که علاوه بر نقش و طرح طبیعی، بافتی شبیه به پارچه دارد، و همین امر موجب سهولت در استفاده پروژه های سنگین ساختمانی دارد.

فلکس استون به دلیل زیبایی و وزن کم یکی از کاربردی ترین نوع سنگ ها میباشد، چرا که جایگزین مناسبی برای چوب، فلز، سنگ های سنگین و سایر متریال میباشد.

از جمله ویژگی های این سنگ که باعث افزایش زیبایی و کاربرد آن شده، خاصیت ورقه ای و نازک بودن آن است که میتواند نور را از خود عبور داده و ظاهری متفاوت به سازه ببخشد.

بنابراین این سنگ را می تواند در گروه مصالح ساختمانی سبک وزن قرار داد. استفاده از این سنگ نوین و جدید با ویژگی های منحصر به فردی که دارد منجر به بروز و ظهور یک تحول عظیم در صنعت ساختمان شده است. سنگ طبیعی و نرم فلکس استون از نظر سبک وزن بودن و انعطاف پذیری با هیچ یک از مصالح ساختمانی دیگر قابل مقایسه نخواهد بود. علت این امر نیز سبکی بالا و انعطاف بسیار زیاد این سنگ می باشد.

سنگ های نرم و طبیعی فلکس استون دارای ضخامت حدود سه الی پنج میلی متر می باشند. این ظرافت و زیبایی برای یک سنگ طبیعی بی نظیر است. این سنگ های بی نظیر به دلیل نرم بودن و انعطاف پذیری بالایی که دارند به وسیله ی کاترهای مخصوص یا قیچی، برش داده می شوند. بنابراین برش این سنگ ها بدون ایجاد هر نوع آلودگی و سر و صدا خواهد بود و در کمترین زمان ممکن می توانید سنگ را به اندازه ی دلخواه برش داده و مورد استفاده قرار دهید.

کاربردهای فلکس استون شامل موارد زیر می‌شود:

1. پوشش داخلی ساختمان: از جمله کاربردهای شایع فلکس استون، پوشش سطوح داخلی ساختمان مانند دیوارها و سقف‌ها می‌باشد. این پوشش می‌تواند به‌عنوان جایگزینی برای مواد مانند دیوارهای گچی یا پوشش‌های دیواری استفاده شود.

2. پوشش ساختمان خارجی: فلکس استون نیز برای پوشش ساختمان‌های خارجی استفاده می‌شود. این ماده مقاومت بالا نسبت به عوامل جوی مانند نور خورشید، باران، برف و یخ مانند را داراست و ساختمان را در برابر فرسایش و خوردگی حفظ می‌کند.

3. پوشش سطوح فلزی: فلکس استون برای پوشش سطوح فلزی نیز استفاده می‌شود تا از زنگ‌زدگی و اکسیداسیون سطوح فلزی جلوگیری کند و رنگ و شکل ظاهری آنها را بهبود بخشد.

4. استفاده در حوضچه‌ها و استخرها: این پوشش می‌تواند برای پوشش حوضچه‌ها، استخرها و سطوح مرطوب مانند حمام‌ها و حوضچه‌های آب استفاده شود زیرا انعطاف‌پذیری زیادی دارد و از نشت آب جلوگیری می‌کند.

در کل، فلکس استون به عنوان یک پوشش مقاوم و انعطاف‌پذیر برای سطوح داخلی و خارجی ساختمان‌ها استفاده می‌شود و ویژگی‌هایی همچون مقاومت در برابر عوامل جوی و انعطاف‌پذیری آن، آن را به یک گزینه محبوب برای پوشش دادن سطوح مختلف می‌کند.

چسب سنگ

چسب سنگ یک نوع چسب است که برای اتصال سنگ‌های مختلف به یکدیگر و همچنین به سطوح مختلف مانند دیوارها، کف‌ها و پایه‌ها استفاده می‌شود. این چسب‌ها بیشتر از پلیمرها، سیمان‌ها یا مواد آمیزشی مانند اپوکسی تشکیل شده و به دلیل خصوصیات خاصی که دارند، بسیار مقاوم و پایدار هستند زیرا خصوصیاتی مانند پایداری و مقاومت در برابر رطوبت و حرارت را دارا هستند. علاوه بر این، این نوع چسب‌ها برای تراشیدن و شکل دادن به سنگ‌ها قابلیت بیشتری دارند. به عنوان مثال، در کف‌های سنگی، چسب‌های پایه آب برای اتصال سنگ‌های مختلف به یکدیگر و همچنین به سطح زیرین کف استفاده می‌شوند.

چسب سنگ‌ها در دو نوع پایه آب و پایه حلال تولید می‌شوند. چسب‌های پایه آب بیشتر برای اتصال سنگ‌های داخل ساختمان استفاده می‌شوند،

با استفاده از این سنگ نرم و فوق العاده در ساختمان سازی، می توان فضاهایی جذاب و چشم نواز مشاهده کرد. و همچنین این سنگ طبیعی به دلیل ویژگی های خاص و منحصر به فردی که دارد. بسیار مورد استفاده ی معمارها و طراحان داخلی قرار می گیرد. و همچنین به دلیل تنوع بالا در رنگ و شکل های آن، به کمک این سنگ می توان فضاهایی خاص و متفاوت به وجود آورد و طراحی نمود. همانطور که گفتیم فلکس استون یک سنگ طبیعی و ویژه می باشد.

به دلیل طبیعی بودن و استخراج استون از طبیعت، این سنگ دارای شکل ها و رنگ ها و طرح های متفاوتی می باشد. این سنگ فوق العاده در لایه های نازکی به ضخامت حدود سه میلی متر تولید می شود. این ضخامت کم و سبک وزن بودن منجر به استفاده ی فراوان از این سنگ در تمامی فضاهای ساختمان شده است.

همچنین طرح و رنگ متفاوت این سنگ موجب شده است، استفاده ی بیشماری از آن صورت گیرد. با توجه به طبیعی بودن این سنگ را می توان با نقش ها و گره های متفاوت و مختلفی مشاهده نمود.

در شرکت نگین تجارت فردوس با استفاده از انواع اپوکسی مخصوص سنگ و محصولات مگاپوکسی بهترین نما ها و پروژه ها را ساخته و تحویل صاحبان پروژه می دهد. شرکت نگین تجارت از بهترین شرکت ها در زمینه مصالح ساختمانی و مگاپوکسی و اپوکسی در ایران می باشد. و تا به امروز بهترین پروژه ها را بر جای گذاشته است. برای اجرای پروژه های خود با نگین تجارت در تماس باشید.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

GET IN TOUCH

از ما مشاوره بگیرید

قیمت چسب سنگ مگاپوکسی