Netefe

فرآوری سنگ

 در سنگ

فرآوری سنگ

فرآوری سنگ ، استفاده از سنگ به عنوان بهترین و بادوام ترین متریال ساختمانی نیاز به انجام فرایندهای خاصی دارد تا به یک محصول کارآمد تبدیل شود. قطعه های سنگ خارج شده از معادن به همان شکل خام خود قابل استفاده نیستند و لازم است که در کارخانه های سنگبری روی آن ها عملیاتی انجام شود تا  آماده ی استفاده شوند.

مرحله ی برش

اولین مرحله برای شروع فرایند فرآوری سنگ، برش آن است. سنگ های استخراج شده از معدن به منظور رسیدن به اندازه ی مورد نظر وارد مرحله ی برش می شوند. برای ایجاد برش در سنگ روش های گوناگونی وجود دارد. برش سنگ توسط ارّه از جمله رایج ترین روش ها در کارخانه های سنگبری است. انواع مختلف اره های مورد استفاده در کارخانه ها به شرح زیر است:

ارّه ی نرم بر

دستگاه ارّه ی نرم بر از دقت بالایی برخوردار است و ضایعات کمتری نسبت به سایر دستگاه ها تولید میکند. این ارّه ها برای برش سنگ های آهکی بسیار مناسب اند.

ارّه های سخت بر

این دستگاه برای برش سنگ از تیغه های فولادی استفاده می کند. تعداد تیغه های این دستگاه در بیشترین حالت 150 عدد است و که برای برش سنگ های سخت از آن استفاده میشود.

ارّه های قله بر

در این نوع از ارّه ها از دیسک های برش، با قطر و ابعاد گوناگون و سنگ گرانیت ساختمان استفاده می شود. که با توجه به نوع سنگ ابعاد دیسک ها متفاوت خواهد بود. این ارّه ها به صورت هم زمان و موازی با هم در یک بلوک برش ایجاد کرده و پلاک های سنگ تولید می کنند.

در شرکت نگین تجارت فردوس با استفاده از انواع اپوکسی مخصوص سنگ و محصولات مگاپوکسی بهترین نما ها و پروژه ها را ساخته و تحویل صاحبان پروژه می دهد. شرکت نگین تجارت از بهترین شرکت ها در زمینه مصالح ساختمانی و مگاپوکسی و اپوکسی در ایران می باشد. و تا به امروز بهترین پروژه ها را بر جای گذاشته است. برای اجرای پروژه های خود با نگین تجارت در تماس باشید.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

GET IN TOUCH

از ما مشاوره بگیرید

کارخانه سنگ