مقاله چسب کاشی, چسب سرامیک چسب مقاوم و زودگیر

مقاله چسب کاشی, چسب سرامیک چسب مقاوم و زودگیر

مقدمه ای از روش های قدیمی چسباندن سرامیک و کاشی بدینگونه بوده است که: جهت چسباندن کاشی ، سرامیک ازدوغاب استفاده می کردند و از آن به عنوان چسب کاشی و چسب سرامیک میتوان یادکرد. البته اکنون هم در بیشتر کارهای ساختمانی غیر تجاری ازین کار بهره می برند.
از معایب این کار: اگر کاشی بدرستی نچسبد بعد از مدتی از روی کار کنده می شود. به همین دلیل برآن شدند تا با استفاده از تکنولوژی شیمی چسبی را فراهم آورند که براحتی کاشی و سرامیک را بچسباند.
با استفاده از چسب کاشی سبب افزایش راندمان کاری در نصب کاشی شده و با توجه به تولید چسب کاشی در کارخانه به دو نوع خمیری و پودری، با ترکیب مواد آن با نسبت های مشخص استاندارد و همچنین یکنواخت رعایت می گردد.

 

چسب کاشی به دو نوع خمیری و پودری مشتق می شود.

 

 چسب کاشی خمیری :

 

چسب کاشی خمیری پایه شیمیایی داشته و میتوان آن را بر روی سطوحسنگی، سرامیکی، کاشی، موزائیک، سیمانی و غیره اجرا کرد . همچنین به دلیل ترکیبات شیمیایی موجود در این چسب، می توان کاشی را با چسب کاشی خمیری بر روی سطوح گچی نیز چسباند.
چسب کاشی پودری:

 

با استفاده چسب کاشی پودری می‌توان کاشی، سرامیک و سنگ را بر روی سطوح صاف، آجری، کاشی، موزائیک، سیمانی و سنگی نصب نمود. چسب کاشی پودری شرکت ژیکاوا با دو برند سرام فیکس و ژیکافیکس به بازار عرضه می گردد. این چسب ها بر پایه سیمان و مواد معدنی ویژه تولید می گردند.

لازم بذکر است رنگ های چسب کاشی خمیری به رنگ های سفید ،نقره ای و خاکستری می باشد.

 

 

چسب کاشی ، چسب سرامیک ، چسب مقاوم ، نمای خشک ، رزین اپوکسی ، هاردنر ، چسب دوقلو ، چسب اپوکسی

224 total views, 1 views today

بدون دیدگاه