چسب اپوکسی | چسب سنگ اپوکسی

چسب اپوکسی | چسب سنگ اپوکسی

مزایای چسب اپوکسی، خلاصه ای از قابلیت های چسب سنگ اپوکسی و مگااستون

مزایای چسبهای دو جزئی مگااستون اپوکسی

افزایش سرعت سه برابری اجرا نسبت به سیستم ملات، ماسه، سیمان و اسکوپ

قابلیت اتصال سنگ به سنگ و … ( پورسلن، گرانیت، تراورتن، سنگ مصنوعی )

قابلیت اتصال سنگ به فولاد و … ( پیوند مولکولی بین سنگ و فلز )

افزایش ضریب ایمنی نسبت به ملات ماسه، سیمان و اسکوپ

حذف پیچ و رولپلاک در نمای ساختمان

کمک به سبک سازی سازه

قابلیت اتصال سنگ به بتن

سیستم اجرای نمای خشک بر روی زیرساخت های بتنی ، فرم فلزی ویا پلاستر ماسه سیمان با چسب های اپوکسی (مگااستون):

در این سیستم باتوجه به اطلاعات کسب شده توسط کارشناسان فنی و مجرب شرکت از سطح زیرساخت پروژه، می توان عملیات اجرای نما را با هر نوع سنگی بروی یک زیرساخت با استحکام بالاتر و تنها با استفاده از چسبهای اپوکسی (مگااستون) الوان و بدون نیاز به هرگونه اسکوپ، پیچ ، رول پلاک و یا سیستم های سنتی همچون دوغاب و ملات اجرا نمود.

در این سیستم اگر زیرساخت دیوار سفالی ،بلوک سیمانی یا آجری ‌باشد، می توان تنها یک لایه پلاستر ماسه سیمان و چسب بتن بروی آن اجرا نمود تا سطح زیرساخت استحکام لازم را جهت نگهداری و اتصال ازطریق چسب به سنگ و زیر ساخت را به وجود آورد و یا می توان با توجه به نوع سازه ساختمان، فرم فلزی کشیده و فرآیند اجرای نما را انجام داد.چنانچه دیوار نما بتنی یا دیوار برشی باشد در صورت شاقول و یا تراز بودن دیگر نیاز به انجام پلاستر نیست.

اسکوپ مگا استون:

این محصول در 2 مدل با هدف کاربرد در سنگ های کف و دیوار تهیه و تولید گردیده .

اسکوپ مگا استون دیواری :

این اسکوپ با زاویه 45 درجه قابلیت آن را داشته که بروی انواع سنگ های ساختمانی بدون نیاز به شیار زدن و یا سیم رد کردن با چسب مگا استون اتصال مادام العمر برقرار کند و بعد از اتصال تاج اسکوپ داخل دوغاب ریخته شده به پشت سنگ فرو رفته و با توجه به زاویه موجود ممانعت از جدا شدن سنگ در دراز مدت را بهمراه می اورد.

اسکوپ مگا استون کف :

این اسکوپ با زاویه 75 درجه با چسب مگا استون قابلیت آن را داشته تا بروی انواع سنگ های ساختمانی بدون نیاز به شیار زدن و سیم رد کردن اتصال مادام العمر برقرار نماید ، اسکوپ فوق با زاویه منفی همچون میخ فلزی داخل ملات کف عمل خواهد کرد.

چسب مگا استون با پایه اپوکسی با قدرت اتصال بالا جهت اجرای نمای خشک و چسباندن انواع مختلف سنگ های ساختمانی بر روی انواع مختلف زیر ساختها تولید گردیده است. چسب مگا استون دارای ساختار دو جزئی می باشد. چسب فوق ماده ای خمیری شکل بوده و در صورت ترکیب ماده ای جامد می شود که در برابر سایر مواد شیمیایی کاملاً مقاوم بوده و به جهت سختی بسیار بالا، عملاً با سطح سنگ و زیرساخت یک پیوند شیمیایی و مولکولی همیشگی ایجاد می نماید.

چسب خمیری شکل مگا استون با توجه به انعطاف پذیری بالا، از نظر شیمیایی خنثی می باشد و با مرور زمان دچار هیچ گونه تغییری نمیشود.

شایان ذکر است چسب مگا استون تنها دارنده استاندارد اپوکسی در ایران می باشد .

محصولات دارای تاییده فنی از مرکز تحقیقات وزارت مسکن می باشد .

شرکت نگین تجارت فردوس تولیدکننده محصول چسب مگا استون دارای واحد کنترل کیفیت مرجع در حوزه اپوکسی می باشد.

همانگونه که گفته شد یکی از مزایای این محصول کاهش وزن سازه است ، کاهش وزن ساختمان ارتباط مستقیمی با کاهش نیروی زلزله بر ساختمان‌ها دارد و در جهت تذکرات و نکات ویژه آیین نامه زلزله ایران (۲۸۰۰) و دیگر آیین نامه‌های زلزله دنیا خواهد بود و طراحی زیرسازی ساختمان و مصالح هر نما بر اساس اصول طراحی استاندارد و منطبق با شرایط مندرج در آیین نامه ۲۸۰۰ ایران و اتصال به سازه اصلی ساختمان می‌باشد، بدان معنی که در هنگام وقوع زلزله، حرکات بخش نما و متعلقات مربوطه بصورت جداگانه با تغییر مکان جانبی سازه صورت می‌گیرد و این موضوع مانع ورقه شدن نما و سقوط قطعات آن به مانند نمای دوغابی خواهد شد و لذا باعث کاهش تلفات انسانی و دیگر خسارات ناشی از سقوط نما می‌گردد.

عبارت گروت پایه اپوکسی ، قیمت گروت اپوکسی ، خرید گروت اپوکسی ، قیمت گروت اپوکسی ، گروت اپوکسی چیست ، انواع گروت اپوکسی ، گروت اپوکسی چیست ، گروت G3 ، فروش گروت اپوکسی ، گروت سه جزئی ، گروت پلیمری ، گروت رزینی ، مقاومت گروت اپوکسی ، نحوه ی اجرای گروت اپوکسی ، قیمت گروت اپوکسی در سایت کلینیک فنی و تخصصی بتن ایران –شما می توانید جهت دسترسی به مطالب ، استانداردها و محصولات مورد نظر خود از طریق پنجره جستجو در سمت راست صفحه اقدام نماید.

بسته بندی :

Dezoflow 650 در بسته های 20 کیلوگرمی عرضه می شود .

ویژگی ها : زمان کارآیی : در دمای 25 درجه سانتیگراد به مدت 70 دقیقه و در دمای 40 درجه سانتیگراد به مدت 40 دقیقه .

مقاومت کششی : 7 روزه ، 15 مگاپاسکال

مقاومت فشاری : 7 روزه ، 104 مگاپاسکال

مقاومت خمشی : 7 روزه ، 27.5 مگاپاسکال

چگالی : 2000 کیلوگرم در مترمکعب

سخت شدن : در دمای 25 درجه سانتیگراد ، 7 روز و در دمای 40 درجه سانتیگراد ، 3 روز

ترکیبات : این محصول متشکل از رزین اپوکسی ، بیس فنول A ، سخت کننده مایع رقیق و سنگدانه های مخصوص می باشد که پس از اختلاط تشکیل یک ملات بسیار روان می دهد و به راحتی قابل استفاده می باشد.

گزارش بازارچسب های اپوکسی :
آغاز استفاده از چسب های اپوکسی همزمان با تجاری شدن تولید رزین های اپوکسی اتفاق افتاده است.
مشهورترین و شناخته شده ترین چسب های اپوکسی چسبهای ساختاری  می باشند.این نوع از چسب ها موفقیت تجاری بالایی در صنایع ساختمانی  در زمان کوتاهی پیداکردند.
بازار های چسب درصد کوچکی از مجموع مصرف رزین های اپوکسی را نشان می دهند. چسب های اپوکسی سهمی 31 درصدی از مجموع تقاضا برای اپوکسی مایع را نشان می دهد. رقیبان اصلی چسب های اپوکسی پلی یورتان‌ها می باشند که مقاومت کمتری نسبت به این چسب ها دارند اگرچه رزین‌های اکریلیک و چسب های سیانواکریلاتی از قویترین رقیبان در سهم بندی بازار می باشند.

چسب های اپوکسی تک جزیی بزرگترین نوع از این نوع چسب ها را با 55درصد مصرف دراختیار دارند در حالی که چسب های اپوکسی دوجزئی 44درصد از این حجم را در اختیار دارند. چسب های اپوکسی می توانند به اشکال مختلفی همچون جامد ،مایع بدون حلال،سیستم های پایه حلال و پایه آب یافت شوند.

پایداری شیمیایی :

پایداری Dezoflow 650  در برابر اکثر مواد شیمیایی خورنده زیر بسیار عالی است :

  • قلیایی های رقیق و غلیط
  • اکثر اسیدهای رقیق
  • روغن و مواد نفتی
  • آمونیاک
  • فرمالدئید
  • محلول های نمکی
  • روغن های معدنی ، چربی های گیاهی و حیوانی

روش اجرا :

آماده سازی سطح : همانند سایر اجراهای اپوکسی ، آماده سازی مناسب سطح تاثیر مستقیم در اجرا و دوام محصول دارد. سطوح بتنی بایستی سفت ، استوار ، تمیز و عاری از پوسته ، رنگ ، روغن ، گریس ، روغن قالب و مواد عمل آوری باشد.

سطوح ناصاف ترجیح داده می شوند .سطوح فلزی بایستی آماده سازی ، عاری از زنگ زدگی ، جرم گرفتگی و یا زنگ باشد.

اختلاط : هرگز اقدام به تقسیم مواد نکنید . همچنین مقدار رزین را تغییر ندهید . به کمک همزن دور کند آن را مخلوط نمایید. ابتدا فعال کننده را به رزین پایه اضافه کرده و آن را به هم بزنید . مطمئن شوید که تمامی مایع فعال کننده به رزین افزوده شده باشد. قبل از افزودن سنگ دانه به مدت یک دقیقه آن را به هم بزنید . سپس به آرامی تمامی پودرها را به مخلوط اضافه کرده و آن را هم زده تا ملات روان و یکنواختی به دست آید . توجه نمایید که همزدن اضافه باعث ورود هوا به داخل ملات می شود.

ریختن :  بلافاصله پس از اختلاط اقدام به ریختن در محل آماده شده نمایید و ملات را از طرفی بریزید که حداقل فاصله را طی کند. برای طی مسافت های بیشتر لازم است ملات را از ارتفاع بالاتری بریزید تا فشار لازم برای حرکت ملات فراهم گردد.مطمئن شوید که محل گروت ریزی به طور کامل مسدود نبوده و راهی برای خروج هوا وجود داشته باشد . ملات را به طور مداوم و فقط از یک سو بریزید. قبل از باز کردن قالب مطمئن شوید که گیرش ملات کامل شده باشد  ( حداقل 6 ساعت ) و اگر ضخامت گروت ریزی بیش از 80 میلیمتر باشد لازم است  در لایه های متعدد ریخته شود . لایه دوم به فاصله 6 ساعت از اتمام مرحله اول ریخته شود.

محافظت از ابزار کار : وسایل کار را پس از اتمام کار با حلال شماره 2 شستشو دهید و در صورت وجود ملات سخت شده آن را با وسایل مکانیکی بتراشید .

انبار داری : این محصول را به دور از تابش خورشید نگهداری و از افزایش دمای انبار جلوگیری کنید.در مناطق گرمسیری نصب وسایل تهویه هوا ضروری است . در صورت رعایت شرایط فوق عمر مفید محصول تا یکسال می باشد .عدم رعایت روش صحیح انبارداری موجب آسیب دیدن محصول و یا ظرف آن می شود . جهت اطلاع از روش انبارداری با بخش فنی شرکت کلینیک فنی و تخصصی بتن مشورت نمایید.

نکات ایمنی : همانند تمامی محصولات شیمیایی دقت شود تا از تماس با چشمها ، دهان ، پوست و مواد غذایی پرهیز گردد . در صورت تماس با پوست و چشمها بلافاصله آن را تمیز نماید . اگر به طور اتفاقی بلعیده شد . اقدامات پزشکی انجام شود . در ظرف ها را پس از استفاده ببندید و برای اطلاع از انبار داری ویژه یا انهدام باقیمانده مواد به برشور ایمنی محصول مراجعه نمایید.

تاییدیه کیفیت : تمام محصولاتی که توسط شرکت کلینیک فنی و تخصصی بتن عرضه می گردند مطابق با استانداردهای کیفی بین المللی می باشد .

 

 

 

1,275 total views, 1 views today

بدون دیدگاه